وبلاگ

راه های درمان آکنه بینی و مقابله با آن

یکی از مواردی که در خصوص زیبایی پوست و سایر زیبایی ها باید در نظر بگیریم این است که همیشه مواردی در این زمینه می توانند برای تهدید حساب شوند. به عنوان مثال آکنه خودش نوعی ناهنجاری پوستی و مشکلات پوستی است که افراد گرفتارش می شوند. در خصوص آکنه باید در نظر داشته باشید که در تمامی بخش های اطراف بینی رخ می دهد. و همچنین دارای انواعی می باشد. در این مقاله ما راه های درمان آکنه بینی را بررسی کردیم و جزییاتش را نیز مورد بررسی قرار دادیم پس تا انتها همراه ما باشید.

راه های درمان آکنه بینی چیست؟

همان طور که در قسمت مقدمه ذکر کردیم آکنه ممکن است در اطراف بینی رخ دهد که در این خصوص می توانیم به آکنه های ولگاریس و روزاسه اشاره ای داشته باشیم. آکنه ولگاریس که شامل جوش هایی است که سرسیاه هستند و یا سفید می باشند. با توجه به شرایط پوستی مزمن این مورد هنگامی اتفاق می افتد که تمامی فولکیول های مو و غدد اطراف مربوط به آن متورم هستند و یا از طریق چربی تمامی منفاذ آن مسدود خواهند شد. نوعی دیگر از آکنه ها، آکنه ی روزاسه می باشد. این نوع آکنه یک نوع شرایط پوستی است که در آن پوست صورت تحت تاثیراتی قرار می گیرد. افرادی که دارای آکنه روزاسه هستند اغلب معمولا دارای قرمزی و تورمی در پوست شان می باشند. البته این شرایط ممکن است زمان ببرد و یا در کمترین زمان ممکن نیز برطرف شود.

بررسی نکاتی در خصوص آکنه اطراف بینی 

همان طور که مطرح کردیم، آکنه ها معمولا به صورت ولگاریس و یا روزاسه می باشند.  اگر ما از پوست مراقبت کنیم معمولا می تواند از آکنه جلوگیری کند. در خصوص تفاوت آکنه و روزاسه باید بگوییم که شباهت های زیادی بین آن وجود دارد که اغلب هم دشوار به نظر می رسد و ما می توانیم از این طریق تفاوت بین آکنه ها را به طور کامل تشخیص دهیم. اگر بخواهیم شباهتی برای آکنه ولگاریس پیدا کنیم می توانیم شباهت های آن را به آکنه های معمولی پیدا کنیم: شباهت های آن بیشتر شامل داشتن سرسیاه و یا سرسفید و یا به صورت جوش و یا کیست می باشد که باید آن را در نظر بگیرید چون مهم است و راه های درمان آکنه بینی از اهمیت زیادی نیز برخوردار خواهد بود.

افرادی که آکنه ولگاریس بر روی بینی آنها وجود دارد ممکن است در بخش های دیگر بدن نیز این نوع آکنه را احساس کنند. آکنه روزاسه یکی از انواع روزاسه است که به هیچ عنوان جز آکنه ها نیست ولی شباهت هایی از نظر اسمی دارد. اگر شما می خواهید نوع آکنه بینی را تشخیص دهید باید ببنید که آکنه دارای کدام یک از شرایط زیر می باشد.

اکنه سرسفید، آکنه سرسیاه، آکنه منافذ چرکین و آمنه کیستی و آکنه پوسچول را شامل می شود. معمولا آکنه هایی که روزاسه هستند بیشتر دارای پوستی قرمز می باشند که ملتهب شده است و حالت تحریک شده ای دارد. معمولا این وضعیت بیشتر روی پوست بینی ایجاد می شود. البته باید در نظر داشته باشید که این مورد می تواند نقاط مختلفی از بدن را نیز در بر گیرد.

راه های درمان آکنه بینی

به چه دلیل آکنه روی بینی بوجود می آید؟

دلایل مختلفی وجود دارد که آکنه روی بینی پدیار می شود که در این خصوص می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم: در صورتی که مشکلاتی گوارشی وجود داشته باشد و یا نوسانات هورمونی وجود داشته باشد. همچنین در صورتی که برخی شرایط استرس زا برای فرد ایجاد شود آکنه به طور خودبخود روی پوست فرد پدیدار می شود و باید این را در نظر داشته باشید.

راه های درمان برای انواع آکنه

معمولا راه های درمان آکنه بینی زیادی برای ولگاریس وجود دارد که در این خصوص می توانیم به موارد زیر اشاره داشته باشیم: می توانیم برای درمان اکنه بینی از دستمال های مرطوب گرم و خیس برای از بین بردن چربی ها استفاده کنیم. همچنین اگر تورمی روی پوست وجود داشته باشد، با استفاده از یخ می توانیم تورم مربوطه را از بین ببریم. استفاده از برخی کرم ها که ساختارساده ای نیز دارند می توانند در درمان آکنه بینی موثر باشد. همچنین می توانیم از برخی سواب ها و پج های پوستی در این خصوص استفاده کنیم که بیشتر به جوش ارتباط داده می شود. استفاده از برخی پاک کننده ها نیز می تواند برای از بین بردن آکنه بینی موثر باشد. در صورتی که به خواهیم التهاب آکنه ها را از بین ببریم می توانیم از برخی داروهایی استفاده کنیم که دارای سالیسیلیک اسید است.  این دارو با توجه به ساختاری که دارد می تواند پوست های مرده را از بین ببرد و همچنین چربی های اضافی را کاهش دهد و باید در این خصوص این موارد را در نظر داشته باشید.

شاید برخی افراد دوست نداشته باشند که از روش های درمانی بالا استفاده کنند در این خصوص روش های زیر می توانند تاثیرات خاصی داشته باشند که آنها را بیان می کنیم:

اولین مورد از راه های درمان آکنه بینی به کرم مربوط می شود. برخی پمادها نیز برای از بین بردن آکنه بسیار موثر هستند. استفاده از برخی پاک کننده ها می تواند تاثیرات خوبی داشته باشد. همچنین می توانیم از برخی تونرها نیز برای از بین بردن آکنه بینی استفاده کنیم چون تاثیرات بسیار خوبی در این زمینه خواهد داشت و باید آن را در نظر بگیرید چون مهم است و از اهمیت زیادی برخوردار است. در صورتی که نوع آکنه نیز بیشتر روزاسه باشد می توانیم از برخی داروها مثل بریمونیدین جهت از بین بردن تورم و قرمزی و آنتی بیوتیک جهت از بین بردن التهاب و همچنین از مترونیدازول و آزالیک اسید و ایروترتینویین استفاده نماییم. برخی دیگر از روش های درمانی که به صورت جایگزین در این زمینه خواهند بود، شامل لایه بردار و ماساژ و انواع مراقبت های درمانی و لیزر درمانی خواهد بود.

آکنه بینی

سوالات متداول

چرا آکنه روی بینی ایجاد می شود؟

معمولا دلایل زیادی در این خصوص وجود دارد که میتوانیم به مشکلات بدنی و هورمونی و همچنین سابقه خانوادگی اشاره ای داشته باشیم.

آیا می توانیم به داروهای مورد نظر اعتماد داشته باشیم؟

بله چون شما در ابتدا باید به یک دکتر و متخصص پوست مراجعه کنید. دکتر در ابتدا می تواند پوست شما را بررسی کند و تمامی نکات پزشکی را به شما ارائه دهد و داروهایی از این قبیل را نیز برای شما تجویز خواهد کرد که باید تمامی موارد را در این خصوص تحت نظر داشته باشید.

آیا نوع آکنه بینی در درمان تاثیر دارد؟

بله چون برخی نوع آکنه معمولا ساختار خاصی دارد که داروی مورد نظرش نیز باید تجویز شود.

کلام آخر

در این مقاله ما راه های درمان آکنه بینی را بررسی نمودیم و جزییات مربوط به آن را نیز مورد بررسی قرار دادیم. مهمترین نکته در خصوص درمان آکنه بینی این است که ابتدا باید نوع آکنه توسط پزشک متخصص تشخیص داده شود و سپس بر مبنای آن داروهایی تجویز می شود تا سریعتر به از بین بردن نوع آکنه کمک کند و ما باید آن را در نظر بگیریم چون مهم است و از اهمیت زیادی برخوردار خواهد بود. امیدواریم که از خواندن این نوشته لذت برده باشید شما عزیزان همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و دریافت مشاوره و نوبت از طریق شماره های درج شده در وب سایت با کلینیک جراحان برتر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیک کنید)