وبلاگ

کنترل پوست بینی بعد از عمل بینی چگونه است؟

کنترل پوست بینی بعد از عمل بینی یکی از مواردی است که خیلی ها با آن دست و پنجه نرم می کنند و مشکل بسیاری از افرادی می باشد که عمل بینی را انجام می دهند. به طور کلی افرادی  که دارای بینی های گوشتی می باشند پوست بینی آنها ضخیم است. همچنین چرب شدن پوست بینی بعد از اینکه عمل جراحی بینی انجام شود دائمی نیست. بعد بینی و پوست آن به شرایط عادی برمی گردند. ما در این مقاله می خواهیم کنترل پوست بینی بعد از عمل بینی را بررسی کنیم و جزییاتش را نیز مورد بررسی قرار دهیم پس تا انتها همراه ما باشید.

کنترل پوست بینی بعد از عمل بینی چه مواردی را در بر میگیرد؟

معموملا غده هایی بر روی پوست بینی قرار دارند که هورمون هایی را ترشح می کنند. این هورمون ها از سمت غددی می آیند که به صورت غده چربی می باشند و زیر پوست نیز فعال هستند. در برخی مواقع نیز ممکن است این غدد بیش از حد فعال شوند و چربی زیادی را تولید کنند. در این خصوص می توانیم به کنترل پوست بعد از عمل بینی اشاره هایی داشته باشیم چون بسیار اهمیت دارند.

چه عواملی بر چربی پوست بینی تاثیر می گذارند؟

برخی عوامل مثل ژنتیک و یا آب و هوا و یا تغذیه و یا استفاده از لوازم آرایشی و همچنین مصرف برخی داروها و اختلال های هورمونی می توانند بر چرب شدن پوست تاثیر بگذارند. معمولا سن فرد که بالا می رود مقدر چربی پوستش نیز کاهش پیدا می کند. البته در هنگامی که فرد درسن بلوغ قرار دارد این چربی بیشتر و بیشتر می شود. همچنین در زمینه تعادل هورمون ها باید در نظر بگیریم که کنترل پوست بینی بعد زا عمل بینی یکی از موارد مهم در این زمینه می باشد.

چرب شدن پوست نیز یکی از عوامل مهم بعد از عمل بینی می باشد و امری بسیار رایج است که باید شما آن را در نظر بگیرید. البته ممکن است در اثر جراحاتی که در طول جراحی بر بینی وارد شده است، بینی حالت چربی به خودش بگیرد. این مورد یکی از مهمترین مواردی است که تمامی پزشکان جراحی زیبایی باید آن را در نظر بگیرند. همچنین باید بدانید که کنترل پوست بعد از عمل بینی نیز به همین موارد مربوطه می شود. بعد از اینکه جراحی بینی تمام شد و بینی پانسمان گردید منافذ پوستی حالت بسته ای به خودشان می گیرند . این امر باعث می شود تا مسیرهای چربی پوست ایجاد شوند. همچنین باید بگوییم که غدد چربی پوستی بیش از حد چربی ترشح می کنند و ما باید آن را در نظر بگیریم. بعد از اینکه جراحی انجام شود و نشانه های آن مثل تورم کاهش یابد، چربی مورد نظر نیز کم می شود که این مورد بسیار کوتاه مدت خواهد بود. البته در خصوص کنترل پوست بینی بعد از عمل بینی مواردی وجود دارد مثل اینکه پوست بینی نباید تحت فشار و تحریک زیاد قرار گیرد و باید آن را در نظر بگیرید.

بررسی نکاتی دیگر

در خصوص کنترل پوست دکتر جراح معمولا نکاتی را برای شما مطرح می کند. این مورد باعث می شود تا شما یک پیش زمینه ای در خصوص مراقبت های ویژه بعد از عمل بینی داشته باشید. به عنوان مثال به هیچ عنوان نباید حمام بروید و آب داغ به بینی بزنید چون میتواند اثرات جبران ناپذیری داشته باشد. همچنین در زمینه کنترل پوست باز می توانیم اشاره کنیم که نباید از مواد آرایشی استفاده نمایید. این مورد یکی از مهمترین مواردی است که شما باید در خصوص کنترل پوست در نظر بگیرید.

مهمترین مورد نیز این است که شما می توانید در خصوص کنترل پوست بینی بعد از عمل بینی از یک سری پاک کننده ها استفاده نمایید. پاک کننده های مورد نظر باعث می شوند تا بینی حالت خوبی به خودش بگیرد و پوستی شاداب و لطیف را نیز به شما هدیه می کند و شما باید آن را در نظر بگیرید چون از اهمیت خاصی بر خور دار می باشد. البته برخی موارد آرایشی را نیز می توانید استفاده کنید. البته کاری که میخواهید انجام دهید باید زیر نظر پزشک باشد و تمامی موارد زیر نظر او انجام شود.

کنترل پوست بینی بعد از عمل بینی

سوالات متداول

در خصوص کنترل پوست بینی بعد از عمل بینی چه مواردی را باید رعایت کنیم؟

در این خصوص باید در نظر بگیریم که کنترل پوست بعد از عمل بینی بسیاری از موارد را شامل می شود. به عنوان مثال بینی نباید چرب باشد و اگر چرب شد به مرور زمان از بین می رود و موقتی است. همچنین شما باید به هیچ عنوان به بینی خودتان بعد از جراحی دست نزنید مگر این که پانسمان های مربوطه برداشته شود. البته بسیاری دیگر از موارد را نیز باید در این خصوص درنظر بگیرید.

آیا پزشک در خصوص کنترل پوستی بینی بعد از عمل بینی به ما توصیه می کند؟

بله چون پزشک تمامی جراحی را خودش انجام داده است. همچنین بر مبنای سبک و شیوه جراحی بینی نیز پزشک تمامی جزییات را به شما ارائه می دهد تا بتوانید به راحتی پوست بینی خودتان را بعد از عمل جراحی کنترل کنید. همچنین باید بدانید که پزشک ممکن است بع داز عمل جراحی داروهایی را برای کاهش درد و یا کبود برای شما تجویز کند. مصرف دارو نیز می تواند به کنترل پوست بعد از عمل بینی کمک کند و باید آن را در نظر بگیرید.

نتیجه گیری

در این مقاله ما کنترل پوست بینی بعد از عمل بینی را بررسی کردیم و جزییاتش را نیز مورد بررسی قرار دادیم. مهمترین موارد در خصوص کنترل پوست بعد از عمل بینی این می باشد که پوست بینی ممکن است چرب شود و حالت چربی به خودش بگیرد. البته به هیچ عنوان نباید فشاری بر پوست بینی وارد شود چون ممکن است پوست بینی را تجریک کند. همچنین فرد باید تا بعد از اینکه نشانه های مربوط به جراحی از بین برود صبر کند تا بینی بهبود یابد. البته رفتن پیش یک جراح متخصص در این زمینه اهمیت خاص خودش را دارد. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و یا دریافت مشاوره از طریق راه های ارتباطی زیر با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

شماره تماس : ٠٩١٩٩٠٤٧٥٨٤

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیک کنید)