بینی ترمیمی

هزینه جراحی بینی ترمیمی در تهران

بیشتر افراد جراحی ترمیمی بینی را یک نوع ریسک بسیار بزرگ می دانند و فکر می کنند اگر جراحی بینی ترمیمی را انجام دهند، مشکلات و عوارض زیادی به وجود می آید و ممکن است جراحی ترمیمی موثر نباشد. یکی دیگر از نگرانی هایشان بابت هزینه جراحی بینی ترمیمی در تهران است. در بعضی از موارد شدت این عوارض به قدری زیاد است که با راه کار های ساده درمان نمی شود.

مهم ترین علت جراحی بینی ترمیمی چیست؟

یکی از مهم ترین دلایلی که باعث می شود فرد بعد از عمل بینی دوباره تصمیم به جراحی بگیرد، عدم انتخاب یک جراح بینی خوب و متخصص است. عوامل دیگری هم دارد که شامل: ضربه خوردگی و … است. اگر این ضربه خوردگی باعث از بین رفتن حالت بینی بشود، لازم است بینی را دوباره جراحی کنید. بیشتر افرادی که برای انجام جراحی بینی ترمیمی مراجعه می کنند، جراح متخصص و با تجربه ای نداشتند. به ه۸مین علت فرد نتیجه مطلوبی از انجام عمل نمی گیرند.

مهم ترین علت جراحی بینی ترمیمی چیست؟ 

چه زمانی نیاز به انجام جراحی بینی ترمیمی است؟

اگر فرد بعد از انجام جراحی بینی دچار نفس تنگی و نامتقارنی و انحراف در بینی شد، باید عمل بینی ترمیمی انجام دهد. گاهی اوقات نیز افرادی که دارای بینی گوشتی بوده اند و بینی شان بعد از عمل بازگشت داشته است و به حالت قبل برگشته و نوک بینی افتاده است.

گاهی اوقات هم افرادی که بینی شان را فانتزی عمل می کنند، بعد از مدتی ممکن است دچار نفس تنگی شوند و یا از ظاهر مصنوعی بینی خود خسته شوند. اگر ساختمان بینی آسیب زیادی دیده باشد، انجام جراحی ترمیمی ممکن نیست و اگر انجام شود ریسک بسیار بالایی خواهد داشت.

چه عواملی در جراحی بینی ترمیمی موثر است؟

عوامل مختلفی وجود دارد که باعث تصمیم به انجام جراحی بینی ترمیمی در فرد می شود. این عوامل می تواند روحی و جسمی باشد. عوامل دیگر برای انجام جراحی بینی ترمیمی شامل:

 • نتیجه ی دلخواه را از جراحی اولیه بینی به دست نمی آورند.
 • وسواس داشتن بعد از انجام عمل بینی که در فرد میل به تغییر شکل بینی بعد از جراحی را در فرد ایجاد می کند.
 • عدم رضایت از حالت و فرم بینی بعد از انجام جراحی بینی اولیه.
 • انحراف تیغه بینی.
 • مشکلات تنفسی.
 • نامتقارنی سوراخ های بینی.

هنگامی که فرد به پزشک مراجعه می کند و می گوید که نتیجه ی عمل مطابق میلش نیست، پزشک با بررسی بینی به طور دقیق ، اگر مشکلی در بینی وجود نداشته باشد پزشک هرگز اجازه ی انجام عمل بینی دوباره را نمی دهد.

چه افرادی برای انجام جراحی بینی ترمیمی کاندید مناسب هستند؟ 

ابتدا پزشک فرد را از نظر جسمی و روحی می سنجد تا متوجه شود که فرد صلاحیت انجام این جراحی را دارد یا خیر. برای این سنجش مواردی وجود دارد که شامل:

 • علت گرفتن تصمیم به جراحی ترمیم بینی.
 • بررسی دقیق علائمی که در بینی مشکل ایجاد کرده است.
 • بررسی درخواست و انتظارات فرد از عمل ترمیمی بینی.
 • توجه به سن و بررسی شرایط سلامتی جسمی و روحی فرد.

چه افرادی برای انجام جراحی بینی ترمیمی کاندید نامناسبی هستند؟ 

گاهی اوقات برخی از افراد با اینکه نتیجه خوب و مطلوبی از انجام این جراحی گرفته اند اما با این حال باز هم خواستار جراحی مجدد هستند. پزشکان اصولا قبل از انجام جراحی بینی ابتدا از سلامت روان فرد اطمینان حاصل می کنند. یکی از دلیل هایی که پزشکان اصرار بر سلامت روان دارند این است که علت تصمیم آن ها به عمل مجدد چیست؟ بسیاری از افراد رفتار ثابتی ندارند و بسیار تنوع طلب هستند و برای رسیدن به رفتار های نامعقول خود تصمیم به انجام جراحی مجدد می گیرند. در این صورت فرد ابتدا باید به پزشک روان شناس مراجعه کند و در مورد خواسته هایشان صحبت کنند و مشورت ها و راهنمایی های لازم را دریافت کنند.

کسانی که دچار این وسواس فکری هستند نباید این جراحی را انجام دهند، زیرا برایشان موثر نیست و نه تنها باعث رضایتشان نمی شود بلکه انتظاراتشان را از انجام این جراحی بسیار بیشتر می کند. به همین علت بیشتر جراحان، عمل هایی که به دست یک جراح دیگر انجام شده است را نمی پذیرند.

چه عواملی در جراحی بینی ترمیمی موثر است؟

ترمیم بینی سر بالا یا همان خوکی چه ویژگی هایی دارد؟ 

یکی از بدترین عارضه هایی که ممکن است بعد از جراحی فانتزی بینی به وجود بیاید. اگر جراح از مهارت و تجربه کافی برخوردار نباشد و در هنگام جراحی بینی قوز و غضروف بینی را بیش از اندازه تراش دهد، عوارض بسیار بدی در پیش خواهد داشت و بینی به بدترین شکل ممکن در می آید و حالت خوکی می گیرد.

اگر پوست و غضروف در قسمت پل بینی به طور صحیح برش داده نشود و از تنه اصلی جدا بشود و نوک بینی بالا تر از پل بینی قرار بگیرد، سوراخ های بینی نمای بسیار زیاد و بدی خواهد داشت. این نوع بینی مورد پسند بسیاری از افراد نیست. بسیار افرادی که برای جراحی بینی ترمیمی مراجعه می کنند، به دلیل سر بالا بودن بینی تصمیم به جراحی مجدد گرفته اند. یکی از مزایای جراحی بینی ترمیمی این است که به راحتی می توان بینی ای که حالت خوکی گرفته است را درمان کرد. برای درمان این نوع بینی، برش هایی در نواحی خاص زده می شود تا بینی فرم مناسبی بگیرد و لول های بینی به شکل مناسبی در بیاید.

خطرات جراحی بینی ترمیمی

جراحی که ترمیم بینی را انجام می دهد، باید دارای تخصص و تجربه بالایی باشد. اگر جراح منتخبی شما از تخصص و دقت کافی برخوردار نباشد، مشکلات و خطرات زیادی ممکن است به وجود بیاید.

عوارض جراحی ترمیمی بینی 

 • نامتقارنی بین سوراخ های بینی.
 • شدید شدن مشکلات تنفسی و تکلمی.
 • به وجود آمدن ظاهر نامناسب و بسیار مصنوعی در بافت بینی بیمار و به جا ماندن بخیه ها.

ممکن است فرد به دلیل عدم موفقیت در جراحی، دچار انواع مشکلات روحی مانند: افسردگی شدید شود. بنابر این اگر در انتخاب جراح در اولین جراحی خود اشتباه کرده اید، در انتخاب جراح برای انجام جراحی بینی ترمیمی بسیار دقت کنید تا از نتیجه ی عمل راضی باشید.

آیا جراحی بینی ترمیمی درد دارد؟ 

دردی که از انجام این جراحی به وجود می آید، به اندازه تغییراتی است که انجام شده است. ممکن است مشکلات در فرد بسیار زیاد باشد، جراح برش هایی در کنار بینی و وسط بینی ایجاد می کند، تا بتواند به طور کامل پوست بینی را بلند کرده و مشکلات غضروف و استخوان ها را از بین ببرد. در برخی از افراد تنها یک برش در پایین تیغه بینی کافی است. به همین علت نمی توان میزان درد را مشخص کرد. ممکن است کبودی های به وجود آمده بعد از عمل بیشتر باشد، همچنین ممکن است کم تر هم باشد.

هشدار های ضروری درباره جراحی ترمیم بینی

انجام این جراحی ریسک های زیادی دارد. به همین علت بیشتر جراحان بینی توصیه می کنند تا هنگام جراحی اولیه در انتخاب پزشک و مراقبت از آن بسیار دقت کنید تا نیازی به انجام جراحی ثانویه نداشته باشید. در عمل اولیه ی بینی جراح، فضا و امکان بیشتری برای اعمال تغییرات مورد نیاز دارد. جراح می تواند با آزادی عمل بالاتری در این عمل جراحی، به رفع عیوب ظاهری و داخلی بینی بیمار، بپردازد.اما در عمل ترمیم ؛ چون بافت بینی از قبل دستخوش تغییر شده است، فضا و بستر برای اعمال تغییرات مجدد توسط جراح، محدود تر می باشد.

برای مثال بانک غضروفی و استحکام استخوان بینی برای تغییرات دوباره بسیار ضعیف تر است و جراح باید در  انجام این جراحی بسیار دقت داشته باشد. زمانی فرد می تواند عمل بینی مجدد انجام دهد که یک سال از عمل اولیه گذشته باشد. به همین علت نباید برای انجام عمل ثانویه بینی عجله کنید. باید یک سال صبر کرده تا نتیجه ی درست عمل اولیه را ببینید و بعد تصمیم به عمل ثانویه بگیرید.

هشدار های ضروری درباره جراحی ترمیم بینی

چه عواملی بر روی نتیجه جراحی ترمیمی بینی تاثیر گذار است؟ 

انتخاب بهترین جراح ترمیمی بینی در تهران تاثیر بسیاری بر روی نتیجه ای که از انجام جراحی می گیرید. پزشکی که دارای توانایی و مهارت باشد، می تواند مشاور و پشتیبان بیمار باشد. پزشک متخصص می تواند با گوش دادن به در خواست ها و انتظارات بیمار بهترین راه حل را پیشنهاد بدهد. پزشک بعد از معاینات و بررسی های مورد نیاز، اطلاعات مناسبی از عمل ترمیم بینی و نتایج احتمالی حاصل از آن را برای بیمار شرح می دهد.

به همین علت تصویر سازی مناسبی در ذهن بیمار، از عمل ترمیم شکل خواهد گرفت. این تصویر سازی انتظارات بیمار را چارچوب می بخشد و او را برای رسیدن به یک نتیجه ی ایده آل و رضایت بخش، سوق می دهد. در اکثر مواقع نتیجه عمل ترمیمی بینی به شرح زیر می باشد:

 • درمان قطعی انحراف بینی
 • متقارن ساختن سوراخ های بینی
 • رفع عیوب ظاهری
 • رفع مشکلات تنفسی بیمار
 • کمک به خوش فرم شدن ظاهر بینی

ترمیم بینی عمل شده بدون جراحی چگونه انجام می گیرد؟

راه حل ترمیم عیوب و عوارض بعد از جراحی اولیه ی بینی، همیشه عمل ثانویه نمی باشد! خوشبختانه با پیشرفت و ترقی علم پزشکی روش های بسیار متنوعی برای پاسخگویی به نیاز درمانی و زیبایی انسان ابداع شده اند.

به طور مثال؛ تزریق ژل به بینی تواند راه حل مناسب و ایمنی برای رفع عیوب ظاهری بینی باشد.

 • فردی را در نظر بگیرید که بعد از جراحی بینی؛ قوس بیش از اندازه ای در استخوان بینی خود داشته باشد. این فرد می تواند با استفاده از فیلرهای پر کننده، این فرورفتگی را برطرف سازد و زیبایی را به بینی و چهره ی خود بازگرداند.
 • حال فرض کنید فردی از مشکلات تنفسی بعد از عمل جراحی رنج می برد.متاسفانه این مشکل با روش های ساده قابل حل نمی باشد و نیاز به عمل رویژن و ثانویه برای برطرف کردن عوارض موجود، می باشد. پس فراموش نکنید تنها عیوب کوچک بینی را می توان با تزریق فیلر از بین برد و قرار نیست بعد از ژل تزریق کردن به بینی مشکلات داخلی بینی برطرف شود.

هزینه جراحی بینی ترمیمی در تهران 

به این دلیل که عمل ترمیمی دومین نوبت از جراحی بینی است و افراد یک بار قبلا هزینه عمل بینی را پرداخت کرده اند نسبت به هزینه جراحی ترمیمی بینی در تهران نگران هستند. به همین دلیل است که افراد بسیاری به دنبال هزینه ی جراحی بینی ترمیمی در تهران هستند. هزینه های این جراحی مانند هزینه ی جراحی اولیه است اما تفاوت هایی هم دارد. در این جراحی دستمزد پزشک بسیار بیشتر از دستمزد جراحی اولیه است.

در بسیاری از موارد اگر جراح ترمیمی بینی با جراح بینی اولیه یک جراح واحد باشد به طور توافقی برای عمل ترمیمی بینی دستمزد دریافت نمی کند. در این موارد فرد موظف است که هزینه های کلینیکی و مواد بیهوشی و یا سایر ابزارآلاتی که در روند جراحی مورد استفاده قرار می گیرد را پرداخت کند. اما دستمزد پزشک از هزینه جراحی بینی ترمیمی در تهران  ها کسر می شود.

در مواردی که جراح ترمیمی یک شخص دیگر باشد قطعاً تمام هزینه ها به طور کامل باید پرداخت شود. بسیاری از صاحب نظران حوزه ی جراحی بینی می گویند که بهتر است برای ترمیم بینی خود به جراح دیگری مراجعه کنید.

هزینه جراحی ترمیمی بینیبهترین جراح ترمیم بینی در تهران چه کسی است؟

اساساً جراحی بینی از حساسیت های ویژه ای برخوردار است که از همان ابتدا باید نهایت دقت را در هنگام انتخاب جراح داشته باشید. اما جراحی ترمیمی بینی نسبت به جراحی اولیه حساس تر و خطرناک تر است. زیرا که یک مرتبه استخوان و غضروف بینی تحت برش هایی با تیغ جراحی قرار گرفته اند و انجام مجدد آن شرایط خاصی را ایجاد خواهد کرد.

بنابراین انتخاب بهترین جراح ترمیم بینی در تهران مهم ترین اقدامی است که باید انجام دهید. دانش و تخصص، مهارت در انجام جراحی ترمیمی بینی، برخورداری از بهترین کارنامه کاری در طول سال های فعالیت های پزشکی از مهم ترین ویژگی هایی هستند که یک جراح ترمیم بینی خوب باید داشته باشد.

شاید به دلیل رشد چشم گیر عمل بینی در کشور متقاضیان جراحی بینی به میزان کافی در انتخاب بهترین جراح بینی تحقیقات لازم را به عمل نیاورند. این انتخاب برای این دسته از افراد زمانی حائز اهمیت می شود که در پی جراحی ثانویه بینی باشند. بنابراین بهترین اقدام برای پیشگیری از جراحی های ترمیمی بینی قبل از هر چیز انتخاب بهترین جراح خواهد بود.

مهم ترین نکات در مورد جراحی ترمیم بینی

 • دقت داشته باشید در مواقعی ممکن است ساختار بینی امکان جراحی دوم به افراد را ندهد.
 • باید توجه داشته باشید انجام عمل بینی باید حداقل پس از یک سال از جراحی اولیه انجام شود.
 • داخل بینی باید از هرگونه زخم عاری بوده باشد.
 • برای تجربه جراحی موفقیت آمیز باید جراح از تمامی جزئیات جراحی اولیه مطلع باشد.
 • عمل بینی ترمیمی در صورت ایجاد تغییرات اندک می تواند به صورت بی حسی موضعی انجام شود. اما اگر بینی به تغییرات و اصلاحات اساسی نیازمند باشند باید تحت بیهوشی عمومی صورت گیرد.
 • در صورت بروز اختلالات اساسی مانند انحراف بینی و یا نیازمندی فرد به پیوند استخوان جراحی بینی به صورت باز انجام می شود.
 • مراقبت ها بعد از جراحی بینی ترمیمی بیش از جراحی اولیه بینی حائز اهمیت است و فرد باید با دقت بیشتری توصیه های بعد از جراحی بینی را رعایت کند.

چگونه باید بهترین جراحی بینی ترمیم را انتخاب کنید؟

اغلب افرادی که خواستار عمل بینی ترمیمی هستند، مایل به انجام این عمل توسط جراح اولیه نخواهند بود، چراکه بیم آن دارند نتیجه جراحی مجددا آن ها را چالش مواجه کند. از این رو در پی انتخاب بهترین جراح ترمیم بینی خواهند بود. باید بیان کنیم که بهترین جراح بینی ترمیمی شما را با واقعیت های عوارض و مزایای جراحی بینی ترمیمی رو به رو خواهد کرد و لزوم انجام و یا انجام ندادن آن را به شما گوشزد می کند.حتما تحقیقات لازم را به عمل بیاورید و نمونه کار جراحی ترمیمی بینی جراح منتخب خود را مشاهده کنید و در صورت امکان از بیماران آنها میزان رضایتشان را بپرسید.

کلام آخر 

با سپاس از شما همراهان گرامی که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید. در صورت داشتن نظر یا پیشنهاد می توانید آن را با ما به اشتراک بگذارید. اگر می خواهید از بینی ترمیمی در تهران مطلع شوید، با شماره های داخل سایت تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *