بینی

هزینه جراحی بینی توسط دکتر داوود محمدیان

حالت شب

ما در این مقاله سعی داریم شما را با هزینه جراحی بینی توسط دکتر داوود محمدیان آشنا کنیم. دکتر داوود محمدیان فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیمی هستند. دکتر داوود محمدیان در سال 1353 در تهران به دنیا آمده است و تحصیلات خود را در مدارس تیزهوشان با نمره عالی سپری کرده است. دکتر داوود محمدیان با کسب رتبه دو رقمی در کنکور سراسری وارد دانشکده پزشکی شد و دوره تخصص و فوق تخصص خود را در دانشگاه معتبر شهید بهشتی تهران سپری کرد و به عنوان دانشجوی نخبه و ممتاز گرایش جراحی های کسماتیک فارغ التحصیل شد.

دکتر داوود محمدیان چند مقاله در سایت ها و مجله های معتبر گذاشته است. دکتر داوود محمدیان اولین طرح تحقیقاتی در جهان درباره تزریق چربی به فولیکول های اسکالب را دارد. مهارت دکتر داوود محمدیان در هر 3 نوع بینی های استخوانی، گوشتی و ترمیمی قابل تحسین است. دکتر داوود محمدیان بنیان گذار چند روش برای جراحی بینی های گوشتی با پوست ضخیم با روش از بین بردن حافظه پوست است. در ادامه برای آشنا شدن با جراحی بینی و هزینه جراحی بینی توسط دکتر داوود محمدیان با ما همراه باشید.

جراحی بینی چیست ؟

جراحی بینی یکی از جراحی های زیبایی بینی است که امروزه طرفدار زیادی دارد و همه افراد از این جراحی برای زیباتر شدن استفاده می کنند. کشور ایران بیشترین آمار جراحی بینی را دارد و همه افراد از کشور های دیگر به ایران می آیند تا از این جراحی استفاده کنند. جراحی بینی می تواند مشکلات و ایرادات بینی را از بین ببرد و باعث زیباتر شدن ظاهر بینی شود. جراحی بینی می تواند حالت نوکی بینی را تغییر دهد و ظاهر سوراخ های بینی را کوچک کند و تقارن بینی را درست کند و مشکلاتی مانند مشکلات تنفسی، انحراف، پولیپ، شکستگی را درمان کند. جراحی بینی برای از بین رفتن ایرادات مادرزادی و بینی هایی که در تصادف و سانحه های رانندگی یا ورزش آسیب دیده است مناسب است.

جراحی بینی چیست ؟

انواع روش ها جراحی بینی :

جراحی بینی به دو روش باز و بسته انجام می شود. در ادامه با این روش ها بیشتر آشنا می شوید :

جراحی بینی به روش باز :

جراحی بینی به روش باز یکی از روش های جراحی بینی است. در این روش پزشک دسترسی زیادی به همه نقاط بینی دارد و می تواند تغییرات زیادی در بینی انجام دهد. پزشک از این روش برای زمانی که بینی ایرادات زیادی دارد استفاده می کند. با یک برش در بین سوراخ های بینی پوست بینی از روی بینی بلند می شود و پزشک تغییرات لازم را در استخوان و غضروف بینی انجام می دهد. همه برش ها و بخیه ها در این روش در بیرون بینی است و قابل مشاهده است که بعد از مدتی از بین می رود. مدت زمان این جراحی طولانی تر از روش های دیگر است.

جراحی بینی به روش بسته :

یکی دیگر از روش های جراحی بینی، جراحی بینی به روش بسته است. در این روش پزشک دسترسی کمی به همه نقاط بینی دارد و برای زمانی که بینی ایرادات و مشکلات کمی دارد استفاده می شود. در این روش پزشک پوست را از روی بینی بلند نمی کند و از طریق سوراخ های بینی می تواند تغییرات لازم را انجام دهد. همه برش ها در این روش در داخل بینی است و مشاهده نمی شود. این روش برای تغییر نوک بینی گزینه مناسبی نیست و پزشک برای این کار باید پوست روی بینی را بشکافد. مدت زمان این جراحی کمتر از روش های دیگر است.

جراحی بینی چیست ؟

هزینه جراحی بینی توسط دکتر داوود محمدیان

نوع بینی افراد :

یکی از مهم ترین عوامل در هزینه جراحی بینی فرم بینی افراد است. بینی هیچ فردی با افراد دیگر یکی نیست و مشکلات و ایرادات آن با یکدیگر فرق دارد. فرم بینی افرادی که می خواهند جراحی بینی انجام دهند به دو دسته گوشتی و استخوانی تقسیم می شود. هر کدام از این دو نوع بینی ویژگی هایی دارد و هر کدام باید به شکل خاص خودش جراحی شود. هر چقدر بینی بزرگ تر باشد و به مشخصات بینی نزدیک باشد حجم کاری که نیاز است روی آن انجام شود و حساسیت آن بیشتر می شود و به همین دلیل هزینه جراحی بینی گوشتی بیشتر از بین استخوانی است.

مشکلات بینی و سطح آن :

بعضی از افراد در ناحیه بینی دچار عوارضی مانند انحراف بینی، شکستگی یا پولیپ می شوند. در جراحی بینی از بین رفتن این ایرادات در اولویت است. اگر افراد دچار این مشکلات باشند باید اول این مشکلات از بین برود و بعد دست به انجام جراحی بینی زد. امکان دارد بعضی از جراحی های زیبایی برای افراد نامناسب باشد و فقط بتوان از جراحی اصلاحی استفاده کرد. داشتن یا نداشتن مشکلات و ناهنجاری های بینی یکی از عواملی است که در هزینه جراحی بینی تاثیر گذار است.

هزینه تجهیزات و محل شهرها :

هزینه جراحی بینی مثل هر جراحی دیگری در ایران در هر شهری فرق دارد زیرا به میزان هزینه مرکز جراحی و تجهیزات به کار رفته و میزان دقت پرسنل و تجربه آن ها بستگی دارد. جراحی بینی عملی تخصصی است و به تجربه و مهارت بالایی نیاز دارد. پزشکان با تجربه در مراکز استان ها به خصوص شهر تهران حضور دارند و هزینه جراحی بینی در تهران و به خصوص مناطق شمال تهران زیاد است.

تجربه و تخصص پزشک زیبایی بینی :

در جراحی زیبایی بینی تخصص و تجربه پزشک اهمیت زیادی دارد. جراحی بینی روی عضوی صورت می گرد که تاثیر زیادی در ظاهر چهره دارد و در مرکز صورت قرار دارد و باید در جراحی آن دقت کرد. بینی با داشتن ترکیبی از استخوان، غضروف و پوست و غدد چربی عضو پیچیده ای دارد که از حساسیت زیادی برخوردار است. اگر که بینی توسط افراد کم تجربه جراحی شود امکان دارد باعث به وجود آمدن ناهنجاری ها یا مشکلات تنفسی شود. بعضی از این پزشکان کم تجربه برای جراحی هزینه کمی دریافت می کنند اما امکان دارد خطراتی در اثر جراحی بینی به وجود بیاید که این اتفاق ارزش هزینه کم را ندارد و باعث خطرات و عوارض می شود.

هزینه جراحی بینی توسط دکتر داوود محمدیان

جراحی بینی به چند مدل انجام می شود ؟

جراحی بینی به سه مدل جراحی بینی طبیعی، جراحی بینی فانتزی، جراحی بینی نیمه فانتزی تقسیم می شود که در ادامه به آن می پردازیم :

جراحی بینی طبیعی :

بیشتر آقایان خواستار این مدل جراحی بینی هستند زیرا در این مدل ایرادات بینی شما از بین رفته است و شما یک بینی طبیعی دارید. در این مدل بینی خیلی مشخص نمی شود که شما بینی خود را جراحی کردید زیرا ظاهر طبیعی بینی در این مدل حفظ می شود.

جراحی بینی فانتزی :

نام دیگر جراحی بینی فانتزی جراحی بینی عروسکی است. برای انجام این مدل جراحی باید در انتخاب پزشک دقت کنید زیرا یک روش حساس است و در صورت اشتباه می تواند منجر به خطرات و عوارضی شود. پزشک باید در این مدل جراحی بینی دقت داشته باشد و سعی کند فاصله بینی با لب زیاد نشود زیرا بینی حالت خوکی می گیرد و باعث ایجاد مشکلات تنفسی و حالت زشتی می گیرد.

جراحی بینی نیمه فانتزی :

جراحی بینی نیمه فانتزی یکی دیگر از مدل های جراحی بینی است که بیشتر خانم ها خواستار این مدل جراحی هستند زیرا این مدل هر دو ویژگی ها و خصوصیات روش های بالا را دارد یعنی شما یکی بینی طبیعی با کمی قوس روی بینی دارید.

جراحی بینی به چند مدل انجام می شود ؟

سن مناسب برای جراحی بینی

هنگامی که نوجوانان به سن بلوغ می رسند گمان می کنند زشت هستند و اعتماد به نفس خود را از دست می دهند زیرا در صورت آن ها تغییراتی ایجاد می شود که افراد به دنبال راه هایی برای زیباتر شدن می گردند و یکی از این راه ها جراحی زیبایی بینی است. بهترین زمان برای جراحی بینی زمانی است که دوره بلوغ شما تمام شده باشد و صفحات رشد بینی شما بسته شده باشد زیرا در غیر این صورت بینی بینی شما به حالت اول بر می گردد. صفحات رشد بینی در دختران در سن 15 سالگی و در پسران در سن 16 سالگی بسته می شود و بهترین زمان جراحی بینی برای دختران در سن 17 سالگی و در پسران در سن 18 سالگی است. برای اینکه نتیجه مناسبی از جراحی بینی بگیرید باید بعد از دوره بلوغ و بسته شدن صفحات رشد بینی اقدام به جراحی کنید.

جراحی بینی چه عوارضی دارد ؟

جراحی بینی می تواند عوارضی داشته باشد که این عوارض موقتی و طبیعی هستند و بعد از مدتی از بین می روند اما امکان دارد بعضی از این عوارض تا مدتی با شما همراه باشند که در این صورت باید جراحی بینی ترمیمی انجام شود. یکی از عوارض جراحی بینی کبودی است در اطراف چشم و بینی است که با گذاشتن کمپرس سرد و گرم بعد از مدتی از بین می ورد. میزان کبودی می تواند در هر فردی متفاوت باشد و در افرادی که جراحی بینی استخوانی انجام دادند بیشتر است.

درد یکی دیگر از عوارض جراحی بینی است که طبیعی است و با استفاده از قرص های مسکن می توان آن را کمتر کرد. یکی دیگر از عوارض جراحی بینی ورم است که بیشتر ورم بعد از 2 تا 3 هفته از بین می ورد و کمی دیگر بعد از 6 ماه از بین می رود. بعضی از عوارض هم وجود دارند مانند کج شدن و انحراف بینی، اختلال در تنفس، باقی ماندن جای بخیه و زخم روی بینی، اختلال در عصب ناحیه بینی و بی حس شدن آن قسمت عوارضی هستند که می تواند تا مدت ها با شما باشد که در این صورت باید جراحی بینی ترمیمی انجام دهید.

سن مناسب برای جراحی بینی

برای اینکه نتیجه مناسبی از جراحی بینی بگیرید باید بهترین پزشک و بهترین کلینیک را انتخاب کنید. از افراد با تجربه برای جراحی بینی کمک بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیلک کنید)