بینی

بهترین جراح بینی اقساطی در تهران

حالت شب

عمل های جراحی بینی چه به دلیل زیبایی و چه به دلیل رفع مشکلات تنفسی بینی بسیار پرطرفدار می باشند اما بسیار از افراد جامعه به دلیل هزینه بالای این جراحی ها از انجام آنها منصرف می شوند ، در بسیاری از کلینیک ها برای ترغیب بیماران به جراحی های بینی هزینه جراحی را به طور اقساطی بعد از انجام جراحی از بیماران اخذ می نمایند و بدین صورت افرادی که مشکل مالی دارند نیز می توانند این گونه عمل ها را انجام دهند. برای انجام این جراحی باید به بهترین جراح بینی اقساطی در تهران مراجعه کنید.

هزینه جراحی زیبایی بینی

هزینه های جراحی بینی چه به صورت اقساطی و چه نقد شامل هزینه هایی مانند دستمزد جراح، داروها، متخصص بی هوشی، هزینه اتاق عمل ، وسایل مصرفی و بخش بستری می باشد و اگر بیمار بعد از انجام عمل دوباره به عمل ترمیمی نیاز داشته باشد هزینه ی ترمیم را نیز باید تقبل کند.

هزینه جراحی زیبایی بینی

بهترین کلینیک های جراحی زیبایی تهران

افرادی که به دلیل زیباسازی صورت و بدن خود قصد مراجعه به کلینیک ها را دارند قبل از اتخاذ هر تصمیمی باید در مورد اعتبار کلینیک ها و متخصصین فعال در این کلینیک ها تحقیقات لازم را به عمل بیاورند و در مورد درجه اعتبار آنها اطمینان خاطر کسب کنند.

در شهر تهران به دلیل جمعیت بالا و رو آوردن مردم به انجام جراحی های زیبایی کلینیک های زیبایی فراوانی فعالیت دارند
که درجه اعتبار هر کدام به تجهیزات به روز استفاده شده در این کلینیک ها و متخصصین و کادر درمانی شاغل در این مراکز بستگی دارد
و هر کلینیکی در این شهر این ادعا را دارد که بهترین کلینیک در نوع خود می باشد.

انواع جراحی بینی

با انواع جراحی بینی آشنا شوید:

جراحی بینی به دو صورت است جراحی باز و جراحی بسته. در جراحی باز پزشک متخصص لایه بین سوراخ ها را برش داده و عمل را انجام می دهند.
در این روش پزشک بهتر می تواند کارش را انجام دهد ولی در جراحی بسته برش هایی از داخل بینی زده می شود و عمل انجام می شود که در هر دو روش پوست بینی کاملا برداشته و عمل صورت می گیرد.

 بهترین جراحی بینی اقساطی در تهران 

جراحی بینی اقساطی اگر چه انجام جراحی بینی را برای همه افراد آسان نموده است اما کسانی که قصد استفاده از جراحی بینی زیبایی اقساطی را دارند، باید در دام تبلیغات برخی مراکز گرفتار نشوند زیرا برخی از این مراکز با اقساطی کردن جراحی بینی هزینه بیشتری از آنچه که باید پرداخت شود را در اقساط بیماران لحاظ می نمایند. همچنین باید بهترین جراح بینی اقساطی را در تهران انتخاب کنید.

عمل زیبایی بینی نوعی عمل است که برای زیباسازی و رفع عیوب ظاهری بینی انجام می شود و جراحی بینی برای افرادی که مشکلات تنفسی دارند و دارای انحراف بینی هستند انجام می شود ، در هر دو نوع جراحی ، باید آزمایشات و معاینات قبل و بعد از عمل زیر نظر پزشک متخصص انجام شود.
عمل بینی شامل جراحی انحراف بینی، برداشتن قوز بینی، کوچک کردن و بزرگ کردن و … می باشد ، بیماران باید در انتخاب کلینیک و پزشک دقت نمایند.

جراحی زیبایی بینی به صورت اقساط در اکثر کلینیک ها انجام می شود افرادی که شرایط پرداخت هزینه را ندارد و نیاز به جراحی بینی دارند
و نمی توانند این هزینه را پرداخت نمایند می توانند از این شرایط استفاده نمایند.
و هزینه جراحی بینی که شامل دستمزد جراح ،دستمزد پزشک بی هوشی، وسایل مصرفی ،هزینه اتاق عمل و..  این هزینه ها در جراحی زیبایی بینی به صورت اقساط خیلی مفید بوده و کمک برای بیماران نیازمند است.

انواع جراحی بینینکات بعد از جراحی زیبایی بینی

پس از عمل زیبایی مواردی را باید انجام دهید تا به نتیجه دلخواهی برسید انجام مراقبت های بعد از عمل خیلی مهم و پررنگ است که ما با چند مورد از آنها شما را آشنا خواهیم کرد:

 • بعد از عمل داخل بینی را با سرم نمکی تا چند روز شستشو دهید.
 • تا یک روز بعد از عمل بهتر است برای کم شدن درد دور چشم از کیسه یخ روی چشم ها استفاده شود.
 • از خوردن غذاهای جوییدنی پرهیز نمایید.
 • از انجام حرکات پرشی و یا ورزش های سنگین اجتناب فرمایید.
 • از کشیدن سیگار و قلیون دوری نمایید.
 • که باید هم عوارض عمومی مرتبط با تمام عمل‌های جراحی و هم عوارض خاص رینوپلاستی ، چه در رینوپلاستی قومی و چه در جراحی ترمیمی بینی، در نظر گرفته شود و پیش از عمل به تفصیل در مورد آنها با جراح صحبت و تبادل نظر شود.

در ادامه ابتدا به ذکر عوارض عمل زیبایی بینی می‌پردازیم که احتمال بروز آنها در هر عملی، از جمله عمل بینی وجود دارد:

 •  خونریزی
 • عفونت
 • واکنش شدید به بیهوشی و داروی ‌بی‌حسی
 •  هماتوم (جمع شدن خون زیر پوست)
  خطرهای احتمالی خاص جراحی بینی عبارت‌اند از:
 •  بی‌حسی و کرختی
 • خون دماغ شدن
 • به جا ماندن اثر زخم روی پایه بینی
 • پارگی رگ‌های خونی کوچک روی سطح پوست
 • تورم
 • اصلاح بیش از اندازه یا نابسنده بینی که انجام جراحی ترمیمی و ثانویه بینی را ضروری می‌سازد.

انتخاب جراح زیبایی مجرب و متبحر احتمال بروز عوارض مرتبط با رینوپلاستی را به شدت کاهش می‌دهد. بیمار باید نهایت استفاده را از جلسه مشاوره ببرد و هر گونه سؤال و ابهام در خصوص عوارض و مشکلات عمل بینی، مزایا و خطرهای احتمالی را با جراح در میان بگذارد. ضمناً پیروی دقیق از دستورات جراح در مورد مراقبت‌های قبل و بعد از عمل جراحی بینی نیز مانع بروز عوارض می‌شود.

نکات بعد از جراحی زیبایی بینیاثرات جانبی

علاوه بر خطرهای احتمالی مرتبط با جراحی زیبایی بینی، عوارض جانبی کوتاه مدت بالقوه‌ای نیز وجود دارد. از آنجایی که مورد جراحی بینی هر بیمار با دیگری متفاوت است، اثرهای جانبی مختلفی در بیماران بروز می‌یابد. با صرف زمانی اندک و مطالعه این عوارض و مدت دوام آنها می‌توان با آرامش خاطر و اعتماد بیشتری در مورد انجام این عمل تصمیم گرفت و بهتر با پیش‌ آگهی عمل مواجه شد.

 • درد پس از جراحی: عمل جراحی زیبایی بینی یکی از مؤثرترین روش‌های بهبود زیبایی چهره است. با این حال چون غضروف و استخوان بینی در عمل بینی تا حد زیادی دستکاری می‌شود، بروز درد و ناراحتی پس از عمل بینی طبیعی است. خوشبختانه این ناراحتی معمولاً کم است و اکثر بیماران می‌توانند با مصرف مسکن درد را به خوبی مدیریت کنند. جراح بینی برای بیمارانی با بینی استخوانی که به درد حساسیت شدید دارند، مسکن‌های قوی‌تر تجویز می‌کند.
 • تورم: یکی از رایج‌ترین عوارض جانبی جراحی بینی ورم اطراف چشم و بینی است. ورم در روزهای نخست پس از عمل بینی قابل ملاحظه است، اما پس از سپری شدن دو هفته تا حد چشمگیری فروکش می‌کند. البته ورم اندکی تا 6 ماه پس از جراحی وجود دارد. نتیجه نهایی عمل بینی را معمولاً می‌توان پس از یک سال مشاهده کرد.
 • کبودی: کبودی یکی از عوارض شایع عمل زیبایی بینی است. میزان کبودی پس از جراحی به حساسیت بیمار و گستردگی جراحی بستگی دارد. این کبودی معمولاً به ناحیه اطراف چشمان محدود می‌شود و پس از حداکثر 10 روز برطرف می‌شود. اگرچه کبودی یکی از نشانه‌های عوارض جدی‌تر محسوب نمی‌شود، بهتر است بیمار شرایط کلی و نحوه بروز عوارض را به دقت تحت نظر داشته باشد و در صورت رویارویی با هر گونه علامت غیرطبیعی با پزشک در خصوص اقدام‌های ضروری دیگر، علاوه بر زمان لازم برای استراحت، مشورت کند.
 • به‌ جا ماندن اثر زخم پس از جراحی بینی: اگرچه جای زخم پس از جراحی بینی باقی می‌ماند، اما اکثر اطرافیان قادر به مشاهده آن نیستند. در جراحی بسته بینی برشی داخل سوراخ بینی ایجاد می‌شود، در نتیجه جای زخم کاملاً مخفی خواهد بود. در جراحی باز بینی، که امروزه کمتر انجام می‌شود، یک برش کوچک روی پوست جداکننده دو سوراخ بینی از یکدیگر ایجاد می‌شود. این برش معمولاً به خوبی التیام می‌یابد و تنها جای زخم بسیار کوچکی را به جا می‌گذارد که اطرافیان عموماً متوجه آن نمی‌شوند. نشانه‌ها و اثرهای بیرونی دائمی، چه در عمل باز و چه در عمل بسته، در بدترین حالت بسیار اندک و تقریباً محو خواهد بود.

مدیریت عوارض جراحی بینی

بعضی از عوارض جراحی بینی قابل جلوگیری‌اند یا می‌توان آنها را به حداقل رساند. بیمار باید پس از عمل زیبایی بینی هر چه سریع‌تر راه رفتن را شروع کند تا جریان خون افزایش و خطر لخته شدن خون در وریدهای عمقی (DVT) کاهش یابد. بیمار باید آنتی بیوتیک را مطابق دستور پزشک مصرف و دوره درمان را کامل کند تا خطر بروز عفونت به حداقل برسد. شرط احتیاط این است که بینی پس از جراحی به خوبی محافظت شود. بهترین جراح بینی اقساطی در تهران را انتخاب کنید تا نتیجه ی مطلوبی از انجام این جراحی بگیرید.

ترک دخانیات پیش از انجام عمل و بعد از آن احتمال عفونی شدن، التیام نامناسب زخم و از بین رفتن بافت یا پوست را پس از جراحی به حداقل می‌رساند. نوشیدن مشروبات الکلی و مصرف داروهای غیر تجویزی خاصی مانند آسپرین یا مکمل‌های گیاهی به دلیل افزایش خطر خونریزی مجاز نیست.

در مجله جراحان برتر می توانید برترین جراحان بینی را پیدا کنید . ما در ادامه لیستی کامل از بهترین جراحان زیبایی بینی را برای شما عزیزان معرفی نموده  ایم :

معرفی بهترین جراح بینی گوشتی در تهران

معرفی بهترین جراح بینی استخوانی در تهران

معرفی بهترین جراح بینی فانتزی در تهران

معرفی بهترین جراح بینی نیمه فانتزی در تهران

معرفی بهترین جراح بینی ترمیمی در تهران

معرفی بهترین جراح بینی در تهران

برای مشاوره انتخاب بهترین جراح بینی همین الان با ما تماس بگیرید!

جراح موظف است در مورد نشانه‎‌های هشداردهنده مربوط به عوارض خاص جراحی بینی، مانند عفونت، به بیمار توضیح دهد و نحوه مدیریت این عوارض را نیز به وی آموزش دهد. افزایش دما یا تب، قرمزی، ترشح و یا بوی نامطبوع محل‌های ایجاد برش و یا درد یا ورم شدید از نشانه‌های عفونت پس از جراحی بینی محسوب می‌شود. در ارتباط بودن بیمار با جراح جهت آرامش خاطر بیمار و دریافت راهنمایی در دوران بهبود جراحی بسیار مهم است.

مورد تک تک بیماران و هر عمل جراحی بینی منحصر به فرد است، بنابراین بهترین روش ارزیابی عوارض احتمالی برای هر بیمار گفتگو و تبادل نظر با جراح است. جراح طی جلسه مشاوره به بیمار می‌گوید که او احتمالاً پس از عمل بینی با چه عوارضی مواجه خواهد شد.

مدیریت عوارض جراحی بینیروند بهبودی و رسیدن به نتایج دلخواه

 • هفته اول: پس از عمل جراحی زیبایی بینی احساسی مانند زمان سرماخوردگی دارید و مایعی آبکی و قرمز رنگ از بینی ترشح می‌شود.
 • هفته دوم: کاهش تورم و کبودی شروع می‌شود و احساس بسیار بهتری خواهید داشت. در این مرحله بخیه‌ها نیز کشیده می‌شود.
 • هفته سوم: چشم‌ها هنوز کبود هستند، اما به تدریج کبودی محو می‌شود. در این مرحله می‌توانید بینی خود را بگیرید و فین کنید.
 • هفته چهارم: در این زمان کبودی تا حد زیادی رفع شده و تورم نیز کاهش یافته است. پس از یک ماه می‌توانید به سر کار برگردید.
 • پس از گذشت یک ماه: بخش اعظم ورم کاملاً فروکش می‌کند.
 • پس از گذشت دو ماه: بینی هنوز بی‌حس است، اما به مرور این کرختی و بی‌حسی برطرف می‌شود.
 • پس از گذشت شش ماه: ورم تقریباً به طور کامل از بین رفته است و شکل نهایی بینی جدید قابل مشاهده است

چرا بینی را جراحی کنیم؟

افرادی که تصمیم به این جراحی دارند برای رسیدن به مطلوب خود باید این پرسش را برای خود مطرح کنند که چرا می خواهند دست به این جراحی زنند؟ در واقع آنچه این افراد را به سمت این جراحی می کشاند، تنها تبعیت از جریان مدرنیسم آن هم به شکل امروزین است و یا علت مشخصی پشت آن قرار دارد؟

شاید جالب باشد بدانید که اکثر قریب به اتفاق افرادی که جراحی بینی انجام داده اند، صرفا برای ایجاد تغییر محسوس به این جراحی تمایل پیدا کرده اند. نوعی فکر و تصوری که بذر آن توسط عوامل مختلف در ذهن کاشته می شود و روزانه با دیدن افرادی که این جراحی را انجام داده اند پرورش می یابد.

به یاد داشته باشید که انجام جراحی های زیبایی و یا حتی درمانی، حداقل عوارضی که می تواند در پی داشته باشد، عوارض ناشی از دارو های بیهوشی است. حال اگر بینی شما به لحاظ ساختار خارجی و داخلی بی نیاز از جراحی است به نظرتان چه لزومی برای انجام آن وجود دارد.

کلام آخر

با سپاس از شما همراهان گرامی که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید. در صورت داشتن نظر یا پیشنهاد می توانید آن را با ما به اشتراک بگذارید. برای انجام این جراحی حتما بهترین جراح بینی اقساطی در تهران را انتخاب کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *