بینی

بهترین جراح بینی اقساطی در سعادت آباد

حالت شب

ما در این مقاله سعی داریم شما را با بهترین جراح بینی اقساطی در سعادت آباد آشنا کنیم. جراحی بینی امروزه یک از پرطرفدار ترین جراحی های زیبایی است. بسیاری از افراد برای زیباتر شدن ظاهر بینی و اعتماد به نفس و یا حتی برای رفع عیب های بینی دست به انجام جراحی بینی می زنند. برای آشنا شدن با بهترین جراحی بینی اقساطی در سعادت آباد با ما همراه باشید.

جراحی بینی چیست ؟

عمل بینی از اولین روش های عمل های زیبایی برای بهتر شدن ظاهر افراد است که در دنیا بسیار طرفدار دارد. در این روش جراح پلاستیک، غضروف و استخوان بینی را برای رسیدن به ظاهر بهتر تغییر می دهد. برای مردان و زنان از اندازه و شکل بینی خود ناراضی هستند جراحی بینی راه حل آن است. رینوپلاستی می تواند تا حدی تعادل ویژگی های صورت را بهتر کند و به بیماران کمک می کند اعتماد به نفس تازه ای پیدا کند. عمل بینی می تواند برای اصلاح نقص های ساختاری از جمله مواردی که باعث مشکلات تنفسی می شود به کار گرفته شود.

جراحی بینی چیست ؟

جراحی بینی چگونه انجام می شود ؟

اول از همه شما باید تحت بیهوشی قرار بگیرد تا مراحل جراحی در آرامش قرار بگیرد. در مرحله بعد باید اقداماتی که که با هدف ایجاد تغییرات باید انجام شود ایجاد برش ها در بخش های مختلفی از بینی است. این برش ها بر اساس روش های مختلفی است که با تشخیص پزشک و شرایط کلی بینی افراد انتخاب می شود. بعد از این که پوست بینی از استخوان و غضروف های زیرین بینی جدا شد برش هایی در ناحیه استخوانی اضافی بینی ایجاد می شود تا بخش های اضافی آن از بدنه اصلی جدا می شود. پوست اضافی، غضروف اضافی و چربی های اضافی در طول روند جراحی برداشت می شود تا سایز و فرم بینی بهتر شود. با انجام بخیه در بخش های داخلی بیرونی می توان محل برش ها را بست و روند جراحی بینی با بخیه زدن و پانسمان تمام می شود.

هدف از جراحی بینی چیست ؟

جراحی بینی با دو هدف درمانی و زیبایی می تواند انجام شود. در ادامه با این دو هدف آشنا می شوید :

جراحی بینی با هدف درمانی : این جراحی بینی در راستای بهبود و اصلاح عملکرد حیاتی بینی انجام می شود و به تصحیح انحراف تیغه بینی می پردازد که در پزشکی به سپتوپلاستی موسم است. پولیپ بینی، تورم نسوج داخلی بینی در برخی موارد به انجام جراحی های پیچیده تری نیاز دارد و امکان دارد استفاده از جراحی آندوسکوپی را ضروری سازند.

جراحی بینی با هدف زیبایی : این جراحی با هدف بهبود فرم ظاهری بینی و افزایش زیبایی آن صورت می گیرد و در اصلاح پزشکی به این نوع از جراحی بینی، راینوپلاستی گفته می شود. اگر فرد با اختلالات تنفسی و عملکرد بینی مواجه باشد و تصمیم به انجام جراحی زیبایی بینی گرفته باشد می توان به صورت همزمان با اصلاح ساختار ظاهری بینی مشکلات عملکرد بینی را برطرف کرد. به انجام همزمان جراحی درمانی و زیبایی بینی سپتو رینوپلاستی گفته می شود.

در صورت وجود مشکلات تنفسی می توان جراحی بینی انجام داد ؟

قبل از اقدام به جراحی بینی و هنگام  جراحی و بعد از آن کلیه شرایط لازم برای عملکرد بینی لحاظ شود و می توان نسبت به انجام جراحی بینی اقدام کرد. در صورت وجود انحراف در تیغه بینی و در صورت رشد بیش از حد شاخک های بینی اصلاح این موارد همزمان با جراحی زیبایی بینی اماکن پذیر است. در رابطه با پولیپ بینی و ابتلا به سینوزیت مزمن توجه داشته باشید که بهتر است این موارد به طور جداگانه و قبل از جراحی زیبایی بینی معالجه شود.

نقش عملکردی بینی در جراحی بینی چه اهمیتی دارد ؟

بینی از ساختار و فیزیولوژی پیچیده ای برخوردار است و یکی از مهم ترین اعضای بدن در راستای حفظ سلامتی محسوب می شود. بینی وظایف بسیاری از ایجاد مسیر هوایی مناسب برای تنفس مطلوب، تنظیم رطوبت و دما را به عهده دارد که ایجاد راه هوایی از مهم ترین وظایف آن می باشد. در جراحی بینی و اصلاح عیب های ظاهری باید عملکرد اساسی و حیاتی بینی به درستی حفظ شود و بر آن ها وارد نشود زیرا در غیر این صورت سلامت افراد به خطر می افتد.

دلیل انجام جراحی بینی :

 • بزرگ بودن بیش از حد یا کوچک بودن و نامتناسب بودن بینی
 • پهن بودن بینی
 • فرورفتگی زیاد در پشت بین
 • قوزدار بودن بینی
 • افتادگی نوک بینی
 • بزرگ بودن یا عدم تقارن سوراخ های بینی
 • وجود اختلالات تنفسی به دلایل مادرزادی یا انحراف تیغه بینی
 • نارضایتی از عمل بینی قبلی

روش های جراحی بینی :

عمل بینی به دو روش باز و بسته انجام می شود که در ادامه با این روش ها آشنا می شویم :

عمل بینی به روش باز : در این روش علاوه بر برش هایی که در داخل بینی ایجاد می شود ناحیه کلوملا برش داده می شود. جهت اعمال تغییرات روی بینی، پوست بینی را از روی بینی بلند می کنند. جراح بینی به ساختمان بینی تسلط کامل دارد و قرار دان گرافت های غضروفی و استخوانی یا پروتزها راحت تر خواهد بود. اگر مشکلات بینی به دلایلی مانند قبیل عدم تقارن در نوک بینی، مشکلات مادرزادی، جراحی های ترمیم، مشکلاتی که در اثر ضربه ایجاد شدند و جراحی بینی گوشتی به دلیل این که نیاز به تقویت و بازسازی غضروف وجود دارد عمل بینی به روش باز مناسب است.

عمل بینی به روش بسته : در این روش هیچ برشی در بیرون بینی ایجاد نمی شود و همه روش های جراحی بینی در داخل بینی انجام می شود و جای زخم و اسکار بعد از جراحی به وجود نخواهد آمد. در صورتی که مشکلات بینی خفیف باشد مثلا بینی قوزدار باشد یا سر بینی نیاز به تغییرات مختصری داشته باشد عمل بینی به روش بسته انجام می شود.

هدف از جراحی بینی چیست ؟

چه سنی برای جراحی بینی مناسب است ؟

جراحی زیبای بینی بعد از تکامل سن رشد صورت می گیرد. دلیل تاکید در این مورد به این منظور است که رشد غضروف های بینی تا پایان سن بلوغ ادامه دارد و بعضی از غضروف های بینی موظف به هدایت و کنترل رشد صورت می باشد. قبل از تمام شدن دوره بلوغ جراحی بینی باید انجام شود و غضروف های بینی در معرض تغییر قرار بگیرد می تواند در آینده باعث بروز دفرمیتی در بینی شده و بر روی رشد صورت نیز تاثیر منفی ایجاد کرد. توصیه می شود افراد بعد از 18 سالگی و اتمام روند رشد نسبت به انجام جراحی بینی اقدام کنند.

جراحی زیبایی بینی چه نتیجه ای دارد و چه مدت طول می کشد ؟

جراحی زیبایی بینی به نوع جراحی و تغییرات مورد نظر متفاوت است. هیچ جای زخمی قابل مشاهده نیست زیرا برش های جراحی در داخل بینی یا در امتداد چین های سوراخ بینی ایجاد می شود. اگر هدف ساختار استخوان است جراح باید به طور کامل تغییرات را در داخل بینی انجام دهد به همین دلیل پوست دست نخورده باقی می ماند و کوچک می شود تا متناسب با اندازه یا شکل جدید باشد. جراحی زیبایی بینی 2 ساعت طول می کشد و تحت بیهوشی عمومی انجام می شود.

در مجله جراحان برتر می توانید برترین جراحان بینی را پیدا کنید . ما در ادامه لیستی کامل از بهترین جراحان زیبایی بینی را برای شما عزیزان معرفی نموده  ایم :

معرفی بهترین جراح بینی گوشتی در تهران

معرفی بهترین جراح بینی استخوانی در تهران

معرفی بهترین جراح بینی فانتزی در تهران

معرفی بهترین جراح بینی نیمه فانتزی در تهران

معرفی بهترین جراح بینی ترمیمی در تهران

معرفی بهترین جراح بینی در تهران

برای مشاوره انتخاب بهترین جراح بینی همین الان با ما تماس بگیرید!

از اینکه ما را تا اینجا مقاله بهترین جراح بینی اقساطی در سعادت آباد همراهی کردید سپاس گذاریم. در ادامه می خواهیم شما را با مزایای جراحی بینی آشنا کنیم با ما همراه باشید.

مزایای جراحی بینی :

در ادامه به مزایای جراحی بینی می پردازیم :

 • کاهش سایز کلی بینی
 • کاهش پهنای کلی بینی در ناحیه پل بینی و نوک بینی
 • رفع عدم قرینگی در ناحیه لوله های بینی
 • بهبود وضعیت افتادگی بینی و فرم دهی به نوک آن
 • برداشتن قوز روی بینی در بینی هایی که استخوانی هستند و به اصطلاح کمانی یا عقابی نامیده می شوند
 • افزایش اعتماد به نفس افراد
 • افزایش تناسب فرم کلی بینی با سایر اجزای بینی
 • این جراحی با بالاترین موفقیت و رضایت افراد همراه است
 • هزینه هایی که برای این جراحی دریافت می شود نسبت به نتیجه ای که حاصل می شود کاملاً معقول است
 • دوره نقاهت کوتاه است و می توانید در کوتاه ترین زمان به روند عادی زندگی باز گردید.

انواع مدل بینی

بینی انواع مختلفی دارد که قبل از جراحی باید به آن ها توجه شود. در ادامه به انواع مدل های بینی اشاره می کنیم :

بینی های گوشتی : ویژگی که بینی های گوشتی دارند حجم زیادی از چربی هایی است که در زیر بافت پوست بینی وجود دارد و به این معنی است که بینی های گوشتی پوست ضخیمی دارند. در بیشتر موارد بینی های گوشتی حالت کوفته ای دارند و نوک بینی پهنای قابل توجهی دارد.

بینی های استخوانی : مهم ترین تفاوتی که بینی های استخوانی و گوشتی دارند میزان ضخامت پوست بینی است. در بینی های استخوانی پوست نازکی را مشاهده می کنیم که روی استخوانی بزرگ کشیده شده است. در بینی های استخوانی سایز بینی بسیار بزرگ است و میزان غضروف بینی نسبت به غضروف های بینی گوشتی بیشتر است. یکی از راه های تشخیص بینی های استخوانی کمان یا قوس قابل توجهی است که در بیشتر موارد روی بینی وجود دارد.

انواع مدل بینی 

قبل از عمل بینی باید چه کرد ؟

قبل از جراحی بینی تغییر شکل بینی مراحلی دارد که باید انجام شود که بیماران می توانند برای بهتر شدن سریع جای عمل، کم کردن عوارض بعد از جراحی و کاهش خطرات انجام می دهند.

رژیم غذایی : رعایت رژیم غذایی سالم در جراحی بینی برای همه بیماران مهم است. تغذیه مناسب باعث سرعت بهبودی و کاهش خطر ابتلا به عفونت می شود. افراد باید حجم زیادی میوه و سبزیجات، دانه های غلات حاوی پروتئین استفاده کنند. مکمل های تغذیه مفید هستند. پزشکان می توانند مکمل های خاصی از جمله ویتامین A، ویتامین C و بروملین را به کسانی که قصد انجام عمل زیبایی بینی را دارند، توصیه کنند.

افرادی که می خواهند عمل بینی انجام دهند باید بعضی از مواد غذایی و مکمل های خاص که می تواند باعث کاهش سرعت بهبودی و عوارض جراحی می شود دوری کنند. بیماران باید مکمل های حاوی ویتامین E، زنجبیل، گینگو و جینسنگ را استفاده نکنند. بعضی از مکمل های هومیوپاتی و گیاهی می توانند عوارض بیهوشی را ایجاد کنند و بیماران باید قبل از هر تغذیه ای اضافه ای باید با پزشک خود مشورت کنند. الکل می تواند توانایی کبد برای متابولیزه کردن صحیح را تحت تاثیر قرار دهد که بسیاری از پزشکان توصیه می کنند بیماران در هفته های قبل از جراحی خود از نوشیدن مشروبات الکلی خودداری کنند.

داروها : هنگام آماده شدن برای جراحی بینی بیماران باید پزشکان خود را در مورد همه داروهایی که مصرف می کنند اطلاع کند. زیرا بعضی از داروها می تواند عوارض قبل و بعد از عمل جراحی ایجاد کنند. پزشک می تواند به طور موقت برای بیمار دارویی ایمن تجویز کند. بیماران باید از مصرف آسپیرین، ایبوپروفن و رقیق کننده خون جلوگیری کنند.

سیگار کشیدن : استفاده از تنباکو می تواند خون را در سراسر بدن کاهش دهد. اکسیژن نمی تواند به سرعت به محل برش برسد و افراد سیگاری امکان دارد زمان بیشتری برای بهتر شدن بعد از عمل نیاز داشته باشند و خطر ابتلا به عفونت و زخم های نامطلوب در آن ها بیشتر است. سیگاری ها از انجام جراحی بینی رد صلاحیت نمی شوند بلکه آن ها باید دو هفته قبل و بعد از عمل جراحی سیگار خود را کنار بگذارند.

آماده سازی برای بهبود : بهبود جراحی بینی امکان دارد چند هفته طول بکشد و بیماران باید بر اساس مدت زمان بهبودی آمادگی لازم داشته باشند. آن ها باید دو هفته از کار خود بگذرند و کسی را پیدا کنند که بتواند برای چند روز به آن ها کمک کند تا به کارهای روزانه برسند. بعد از جراحی بینی جویدن می تواند اذیت کننده باشد به همین دلیل باید چند روز اول غذای نرم بخورند.

انواع مدل بینی 

هزینه جراحی بینی :

هزینه جراحی بینی به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه با آن ها آشنا می شوید :

تجربه جراح : دستمزد یک پزشک با شهرت و تجربه عالی از یک متخصص با تجربه و مهارت پایین تر بیشتر است. بسیاری از بیماران باید به پرداخت هزینه اضافی تمایل دارند زیرا که می دانند جراحی با تجربه نتیجه بهتری دارد.

امکانات جراحی : پزشک دارای امکانات انجام عمل در مطب نباشد این کار در بیمارستان یا مرکز جراحی انجام می شود که این مکان ها هزینه های جداگانه نیاز دارد که به موقعیت، شهرت و تجهیزات بستگی دارد. بسیاری از افراد مایلند که هزینه های بالاتری پرداخت کنند  برای اینکه از امنیت و راحتی بیشتری بهره مند شوند.

محل جغرافیایی : هزینه جراحی پلاستیک مثل بسیاری از کالاها و خدمات در جامعه متفاوت است. عمل جراحی بینی در یک کلان شهر مثل تهران بیشتر از اصفهان است.

بیهوشی : رینوپلاستی را می توان با بیهوشی انجام داد که این نوع بیهوشی در هزینه های دمان تاثیر می گذارد و بیشتر می شود. دستمزد متخصصان بیهوشی مانند جراحان با توجه به شهرت و تجربه بر هزینه های درمان می افزاید.

مراقبت در هنگام بهبودی : بعد از جراحی بینی بیماران امکان دارد نیاز به داروهای خاص یا مراقبت بعد از درمان داشته باشند که هزینه های نهایی درمان را تحت تاثیر قرار می دهد. بیماران باید بدانند که هزینه های جانبی، هزینه های بیهوشی و مراقبت بعد از عمل همیشه در برآورد اولیه درمان در نظر گرفته نمی شود و افراد باید برای اطلاعات دقیق درباره این هزینه ها و هزینه های مربوطه تحقیق کنند.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

مراقبت های بعد از جراحی بینی یکی از مهم ترین مسائلی است که همه افرادی که جراحی بینی داشتند باید در نظر بگیرند زیرا مراقبت های بعد از عمل روی نتیجه جراحی و بهبود آن تاثیر می گذارد.

 • 24 ساعت پس از عمل به منظور کاهش تورم و کبودی می توان از کمپرس آب سرد استفاده کرد.
 • داروهای تجویز شده توسط پزشک باید مطابق دستور مصرف گردد.
 • شستن صورت و استحمام نمودن در صورتی که گچ خیس نشود اشکالی ایجاد نمی کند.
 • در حین خواب سرتان را از سطح بدن بالاتر قرار دهید می توانید دو بالش زیر سر خود قرار دهید.
 • بعد از عمل بینی مایعات و غذا های نرم و بدون نمک میل نمایید.
 • با دهان باز سرفه و عطسه کنید تا به بینی فشار وارد نشود.
 • به مدت 2 الی 3 هفته پس از جراحی ، جهت تخلیه ترشحات بینی به هیچ عنوان نباید فین کنید.
 • به مدت 3 هفته ، از قرار دادن عینک روی بینی خودداری نمایید و در صورت ضرورت استفاده از عینک از لنز استفاده کنید.
 • به مدت چند هفته از انجام فعالیت های سنگین ورزشی دوری کنید.

استحمام بعد از جراحی بینی :

حمام و دوش گرفتن از مهم ترین دستورات مراقبتی بعد از جراحی بینی است که باید به آن توجه شود. دوش گرفتن و رفتن به استخر در فاصله زمانی کوتاه بعد از عمل بینی باعث افزایش مشکلات و عوارض جانبی مثل آهسته شدن فرآیند بهبودی، تشدید خونریزی و در بدترین حالت باز شدن محل برش جراحی می شود. آب می تواند بخیه را شل کند که این اتفاق باعث بدتر شدن زخم ناشی از جراحی شده و به باقی ماندن جای زخم و مشکلاتی از این اتفاق می انجامد. بعد از جراحی بینی یک آتل یا گچ ببر روی بینی گذاشته می شود که این پانسمان بادید بدون آن که خیس یا مرطوب شود به مدت یک هفته بر روی بینی باقی بماند. اگر پانسمان خیس شود می تواند نتیجه عمل را تحت تاثیر قرار دهد.

مراقبت های بعد از جراحی بینی 

کلام آخر

قبل از انجام جراحی بینی از افراد با تجربه و افرادی که قبلا عمل بینی انجام دادند پرس و جو کنید و با آگاهی کامل دست به انجام جراحی بینی بزنید. ممنون از اینکه تا ادامه مقاله بهترین جراحی بینی اقساطی در سعادت آباد همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما درباره بهترین جراح بینی اقساطی در سعادت آباد در میان بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *