بینی

جراحی بینی اقساطی

حالت شب

امروزه بیشتر افراد از بدحالت و بزرگ بودن بینی خود بسیار رنج می برند. گاهی اوقات بینی افراد دارای مشکلاتی است که لازم است برطرف شود. اما ممکن است افراد نتوانند هزینه ی این عمل را پرداخت کنند.  به همین علت برخی از جراحان قبول می کنند تا هزینه ی عمل را به صورت قسطی پرداخت کنید. در ادامه با ویژگی های جراحی بینی اقساطی آشنا خواهید شد.

عمل بینی قسطی چیست؟

با توجه به هزینه بالای جراحی زیبایی بینی ، برخی از جراحان برای سهولت پرداخت بیمار ، اقساطی را پرداخت کرده اند. جراحی زیبایی بینی ممکن است به دلیل مشکلات تنفسی یا به دلیل فرم نامناسب بینی باشد. بعضی اوقات ، حتی اگر افراد بینی کاملی دارند ، اما باز هم می خواهند این کار را انجام دهند.
اکنون برای اینکه از نتیجه جراحی زیبایی بینی خود راضی باشید ، باید زمان زیادی را برای انتخاب پزشک مناسب و خوب صرف کنید و بهترین پزشک به تجربه کافی در این زمینه نیاز دارد و این باعث می شود هزینه این عمل بیشتر شود.
از آنجا که ممکن است پرداخت هزینه بالایی برای هر شخص امکان پذیر نباشد ، روش بینی با اقساط می تواند روش خوبی برای وی باشد.
هزینه جراحی زیبایی بینی می تواند شامل مواردی باشد که در این مقاله شرح داده ایم.

عمل بینی قسطی چیست؟

هزینه بیهوشی در جراحی بینی 

در اتاق عمل بیمار قبل از جراحی بیهوش می شود تا درد جراحی را احساس نكند. این امر همچنین به جراح کمک می کند تا کارهایی را که می خواهد انجام دهد راحت تر انجام دهد. در حالی که بیمار در اتاق عمل بیهوش می شود ، پرستار هوش ، متخصص بیهوشی ، بیمار را تحت نظر دارد.

 • پیچیدگی جراحی زیبایی بینی: جراحی زیبایی بینی ، مانند سایر روش ها ، پیچیدگی ها و مشکلات خاص خود را دارد. هرچه جراحی پیچیده تر می شود ، هزینه عمل نیز افزایش می یابد زیرا پیچیدگی عمل باعث افزایش زمان و دشواری عمل می شود و همچنین به انرژی بیشتری نیاز دارد. علاوه بر این ، گوشت و استخوان بینی نیز در نظر گرفته می شود که در بینی های گوشتی معمولاً هزینه بیشتری دارند. غضروف ضعیف تر ممکن است گاهی اوقات نیاز به تقویت غضروف داشته باشد ، همه اینها می تواند به افزایش هزینه جراحی زیبایی بینی کمک کند.
 • هزینه های قبل و بعد از جراحی بینی: هزینه جراحی زیبایی بینی فقط به هزینه جراحی محدود نمی شود و بیمار باید قبل و بعد از عمل جراحی مراجعه به پزشک را پرداخت کند تا نتیجه بهتری از جراحی بینی خود بدست آورد. بیمار باید از هزینه مشاوره ، جلسات آمادگی و معاینات بعد از عمل آگاه باشد تا بتواند هزینه واقعی جراحی بینی خود را تخمین بزند. برخی از بیماران مجبور به استفاده از مسکن یا پمادهای ترمیمی پس از جراحی و همچنین کیسه های یخ و اسپری های بینی هستند.
 • سایر هزینه های جراحی زیبایی بینی: گاهی اوقات ، به دلیل حساسیت برخی از بیماران ، جوش هایی پس از جراحی بینی روی صورت آنها ایجاد می شود که پزشک برای از بین بردن آنها داروهای مراقبت از پوست را تجویز می کند. برای جلوگیری از جوش های صورت ، ممکن است پزشک برای شستن پوست شما پمادی را توصیه کند.

جراحی بینی اقساطی در تهران

با در نظر گرفتن این هزینه ها ، می توانید تصمیم بگیرید که روش قسطی را برای پرداخت هزینه جراحی خود انتخاب کنید.

باید در نظر داشته باشید که هزینه عمل اقساط معمولاً بیشتر از پرداخت نقدی در جراحی است و مبلغ آن در ابتدا به صورت نقدی دریافت می شود و مابقی به صورت اقساط محاسبه می شود.
اگرچه عمل جراحی بینی قسطی کار را برای شخص راحت تر می کند ، اما اگر قرار است یک عمل جراحی بینی ارزان و قسطی انجام دهید ، تحقیق کنید و به تبلیغ توجه نکنید زیرا در برخی موارد دیده می شود. آنها جراحی بینی را به صورت اقساطی راه اندازی می کنند تا پول بیشتری دریافت کنند.

جراحی زیبایی بینی چگونه انجام می شود؟

جراحی بینی بسته به نوع کار انجام شده و میزان تغییرات لازم در بینی شما 1 تا 2 ساعت طول می کشد. سپس شما را به اتاق عمل منتقل می کنند و در آنجا رگ بازوی شما وارد می شود. این جریان برای انتقال مایعات و داروها در طی جراحی های زیبایی استفاده می شود. جراح ممکن است به شما داروهای آرامبخش تزریق کند و صورت خود را با محلول ضد باکتری بشویید. جراح برای رسیدن به ساختار داخلی بینی ، برش های مناسب ایجاد می کند. در جراحی پلاستیک باز ، برش در سراسر بینی شما ایجاد می شود. این برش در جراحی زیبایی بینی به صورت Z یا W کم عمق ایجاد می شود و در جراحی بسته بینی ، برش در سوراخ های بینی شما پنهان می شود.

جراحی زیبایی بینی چگونه انجام می شود؟

پیچیدگی درمان و هزینه جراحی زیبایی بینی

پیچیدگی درمان همچنین می تواند هزینه و هزینه جراحی زیبایی بینی را افزایش دهد. به طور خلاصه ، یک جراحی پیچیده به زمان بیشتری نیاز دارد و بنابراین هزینه جراحی زیبایی بینی بیشتر از یک جراحی نسبتاً ساده است. عواملی که می توانند جراحی را دشوار کنند عبارتند از:

 • بینی گرفته
 • انحراف بینی
 • چندین عمل بینی روی بینی فرد انجام دهید.
 • پوست بیمار بسیار ضخیم یا خیلی نازک است.
 • نیاز به پیوند غضروف برای تقویت بافت های ضعیف.
 • به کیفیت عمل توجه کنید تا هزینه عمل بینی.

وقتی قصد جراحی دارید ، به یاد داشته باشید ارزان بودن به معنای بهتر شدن نیست! در این راستا ، باید توجه ویژه ای به موضوعات مهم تری مانند سلامتی ، ایمنی و کیفیت نتایج جراحی توجه شود. ممکن است تصمیم بگیرید از خدمات ارزان تری که جراحانی با تجربه ارائه می دهند استفاده کنید ، اما انجام این کار می تواند بر نتایج عمل تأثیر منفی بگذارد و حتی در برخی موارد منجر به عواقب ناخواسته شود. علاوه بر این ، استفاده از این خدمات ممکن است با هزینه های اضافی برای اصلاح مشکلی که ممکن است بعد از عمل ایجاد شود همراه باشد.

کدام پزشکان جراحی زیبایی بینی انجام می دهند؟

در واقع ، دو حالت برای پزشکان وجود دارد که عمل زیبایی بینی را انجام می دهند. یا پزشکانی هستند که به تازگی جراحی زیبایی بینی را آغاز کرده اند و تجربه کافی ندارند و می خواهند با انجام جراحی زیبایی بینی قسطی بیماران خود را افزایش دهند و یا پزشکانی هستند که مهارت کافی در جراحی بینی را دارند. تعداد بیماران ناراضی مهم است و آنها سعی دارند با انجام جراحی زیبایی بینی با اقساط تعداد بیماران را به دست آورند.

یک جراح بینی با مهارت های لازم برای انجام جراحی زیبایی بینی. بدون شک بعد از جراحی پلاستیک ، بیماران وقت و حوصله پیگیری پرداخت اقساط خود را ندارند و نمی توانند حاشیه های جراحی زیبایی بینی را به صورت اقساط بپذیرند. همچنین برای چنین اقدامی ، یک حسابدار برای پیگیری دریافت از بیمارانی که بیش از زمان و حوصله جراح کرگدن با تعداد زیادی عمل در طول ماه هستند ، لازم است.

به عبارت دیگر ، طبق ضرب المثل مشهوری که می گوید “ارزان بودن عاقلانه نیست” ، این مورد در مورد جراحی بینی با اقساط نیز صدق می کند. در این صورت ، اگر تصمیم به جراحی زیبایی بینی دارید ، بهترین جراح بینی را انتخاب کنید و میزان جراحی زیبایی بینی را متوجه شوید ، توصیه می شود منتظر اتمام جراحی زیبایی بینی خود باشید و سپس آن را امتحان کنید.

برای آشنا شدن با علت افتادگی بینی بعد از جراحی به سایت مورد نظر مراجعه کنید.

 نکاتی درباره جراحی زیبایی بینی

بسیاری از افراد از ظاهر اولین جراحی پلاستیک خود راضی نیستند و بنابراین تصمیم می گیرند بینی خود را ترمیم کنند. بسته به شکل ظاهری ، چنین عملیاتی را می توان به صورت سرپایی یا تحت بیهوشی عمومی انجام داد که هرکدام هزینه های متفاوتی دارند. با این حال ، با بیهوشی کامل و پیوند غضروف ، قطعاً جراحی ترمیم هزینه بیشتری خواهد داشت.

اگر از فرم بینی خود راضی نیستید و هزینه عمل را نیز پرداخت نمی کنید ، نگران نباشید ، می توانید هزینه جراحی بینی خود را به صورت اقساط پرداخت کنید.

 نکاتی درباره جراحی زیبایی بینی

به‌طور خلاصه شما می‌توانید کاندیدای مناسب برای جراحی بینی باشید اگر:

 •  بینی‌تان به نسبت صورتتان بزرگ‌تر به نظر برسد.
 • یک برآمدگی در بینی‌تان در نگاه از نیمرخ دیده می‌شود.
 • وقتی از روبرو نگاه می‌کنید بینی‌تان پهن‌تر از معمول به نظر برسد.
 • نوک بینی آویزان یا به سمت پایین منحرف باشد.
 • نوک بینی پهن یا ضخیم باشد.
 • سوراخ‌های بینی‌تان برآمدگی زیاده از حد معمول داشته باشد.
 • بینی‌تان از خط وسط منحرف ‌شده یا کج باشد.
 • آسیب قبلی باعث شده تا بینی‌تان غیر قرینه باشد.
 • در نگاه از پایین تیغه بینی‌تان در خط وسط نباشد.
 •  متعاقب ضربه‌های قبلی بینی زین اسبی پیدا کرده باشید.

روش های جراحی بینی کدام است؟

به طور کلی دو روش برای جراحی رینوپلاستی وجود دارد. امروزه جراحان فوق تخصص پلاستیک و زیبایی از هر دو روش جراحی استفاده می کنند. اما از آنجایی که توقعات نسبت به نتایج جراحی بینی، نسبت به گذشته بسیار بیشتر است و بسیاری از مشکلات بینی فقط از طریق روش جراحی باز قابل انجام است جراحان معمولا بیشتر روش جراحی باز بیشتر را به کار می گیرند.

معمولا در اولین جلسه مشاوره ای که پزشک جراح بینی با بیمار دارد پس از معاینات اولیه تشخیص می دهد که از چه روشی باید برای جراحی استفاده کند اما به طور قطعی در مورد آن صحبت نمی شود.

 • روش جراحی زیبایی بسته: يكي از روش های جراحی زيبايي که در گذشته بیشتر از آن استفاده می شد و امروزه کمتر به کار گرفته می شود، روش جراحی بسته می باشد. در این روش تمام اقدامات مربوط به جراحی از بخش های داخلی و برش هایی که در داخل بینی و از درون حفره های بینی انجام می شود، صورت می پذیرد. در این روش قوز بینی برداشته می شود. استخوان بينی اصلاح می شود، غضروف ها به حالت طبيعی بر می گردد ولي برای اصلاح نوك بينی تا حدودی محدوديت وجود دارد. علیرغم اینکه مدت زمان جراحی کوتاه تر است اما دسترسی به نوک بینی و تغییراتی که مد نظر جراح است ممکن است به خوبی صورت نگیرد. از محاسن دیگر این روش این است که برش پوستی بر روی بینی انجام نمی شود.
 • روش جراحی بینی باز: اما روش دوم که امروزه بیش از 90 درصد جراحی های بینی به این روش انجام می شود، جراحی بینی به روش باز می باشد. در این روش پوست بینی از ناحیه كلوملا (تيغه وسط بينی) برش داده می شود و پوست از روی بافت زیرین که غضروف می باشد، برداشته می شود سپس مطابق با سلیقه بیمار و صلاح دید پزشک بخش های مختلف غضروفی و استخوانی اصلاح می شود پس از آن پوست به جای قبلی خود باز می گردد. در این روش برش پوستی ایجاد می شود اما دسترسی و دید جراح به تمام قسمت های مختلفی که قصد ایجاد تغییر شکل در آنها را دارد بسیار بازتر است.

روش های جراحی بینی کدام است؟

تفاوت روش های جراحی باز و بسته بینی چیست؟

تورم در اعمال جراحی بسته بینی کمتر است در زمان کوتاه تری بینی شکل می گیرد اما نتیجه زیبایی با عمل باز تفاوت زیادی ندارد. بیمارانی که مشکلات بینی آنها عمدتا در ناحیه نوک بینی است، یا بینی های بسیار کج و بدشکل و انحراف تیغه بینی دارند، همچنین بیمارانی که تروماهای شدید قبلی داشته و یا مشکلات تیغه بینی دارند باید برای آنها از روش جراحی باز  انجام داد، زیرا بینی آنها نیاز به اصلاحات بیشتری دارد. اما افرادی که مشکلات نوک بینی را ندارند و یا انحرافات شدید در تیغه بینی ندارند می توان برای این افراد عمل جراحی بسته انجام داد.

کلام آخر

با تشکر از شما همراهان گرامی که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید. امیدواریم که این مطالب برایتان مفید بوده باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *