بینی گوشتی

هزینه جراحی بینی گوشتی در سعادت آباد

حالت شب

معمولا اولین نکته ای که ذهن فردی که تصمیم به انجام جراحی بینی را درگیر می کند هزینه جراحی بینی گوشتی در سعادت آباد است. قطعا شما نیز هزینه های بسیار بالا و پایین جراحی را شنیده اید. سوال اینجا است که چه فاکتورهایی بر هزینه جراحی بینی گوشتی در سعادت آباد عمل بینی تاثیر می گذارد؟

برای برخی افراد هزینه جراحی بینی بسیار بالا و چشمگیر است و می خواهند با کمترین مبالغ جراحی بینی انجام دهند. اما از آنجایی که بینی در ظاهر فرد بسیار موثر است توصیه می شود نهایت دقت در انجام این عمل و انتخاب جراح صورت گیرد. در ادامه مقاله هزینه جراحی بینی گوشتی در سعادت آباد قصد داریم شما را با عوامل موثر بر هزینه جراحی بینی آشنا کنیم ممنون می شویم که ما را تا آخر این مقاله همراهی کنید .

عوامل موثر بر هزینه جراحی زیبایی بینی

عوامل مختلفی بر روی هزینه جراحی بینی گوشتی در سعادت آباد تاثیر می گذارد که این عوامل به شرح زیر است:

 1. تجربه جراح: با توجه به تجربه و مهارت جراح و سابقه کاری او هزینه ها متفاوت است زیرا جراحی که چندین سال عمل بینی انجام داده است با چالش های هنگام عمل آشنایی کامل دارد و قطعا هزینه ی بیشتری دریافت می کند.
 2. نوع بینی: بینی افراد سهم به سزایی در تعیین قیمت جراحی بینی دارد. افرادی که بینی گوشتی یا غضروفی دارند معمولا هزینه بیشتری برای عمل بینی پرداخت می کنند.  اما هزینه جراحی بینی استخوانی معمولا کمی کمتر است. همچنین عمل ترمیمی بینی اگر توسط جراح دیگری(به غیر از جراح اول) انجام شود معمولا هزینه بیشتری از عمل اول دارد.
 3. منطقه جغرافیایی: مانند خدمات دیگر هزینه جراحی بینی نیز با توجه به منطقه ی جغرافیایی متفاوت است. به طور مثال هزینه عمل بینی در تهران با شهرستان های کوچک قابل مقایسه نیست. البته این نکته حائز اهمیت است که جراحان بینی خوب به علت امکانات شهرهای بزرگ در این شهرها اسکان دارند.

هزینه جراحی زیبایی بینی گوشتی

در بینی های گوشتی با پوست ضخیم فرآیند جراحی کمی پیچیده تر و حساس تر می شود. مشخص شدن تغییرات بینی در بینی های گوشتی بسیار مشکل است زیرا خطوط تیز و زاویه ها در زیر یک پوشش ضخیم به خوبی نمایان نمی شود. لذا به دلیل سختی این نوع عمل بینی معمولا هزینه آن از جراحی بینی استخوانی بالاتر است.

عوامل موثر بر هزینه جراحی زیبایی بینی

پرداخت هزینه عمل بینی توسط بیمه

شرکت های بیمه به ندرت هزینه جراحی بینی را پرداخت می کنند. انجام جراحی بینی صرفا به دلیل زیبایی، به هیچ وجه تحت پوشش بیمه های طرف قرارداد نیست. پس اگر قصد انجام عمل زیبایی برای زیباتر شدن و بالا بردن هارمونی چهره خود دارید باید صفر تا صد هزینه را خودتان پرداخت کنید.

برخی از شرکت های بیمه بخشی از هزینه های عمل بینی به دلیل انحراف یا شکستگی و مشکلات تنفسی را پرداخت می کنند، اما ثابت کردن این عوامل به شرکت های بیمه سخت و گاهی غیر ممکن است.

هزینه قبل و بعد عمل بینی

قبل از عمل بینی

قبل از انجام عمل بینی هزینه هایی که نیاز است بپردازید به شرح زیر است:

 •  هزینه مشاوره عمل بینی( برخی از پزشکان برای مشاوره ویزیت دریافت می کنند.)
 • آزمایش خون
 • عکس آتلیه ( برخی پزشکان در مطب از متقاضی عکس می گیرند و دیگر نیازی به این هزینه نیست)
 • سی تی اسکن (در صورت انحراف بینی و مشکلات دیگر)

بعد از عمل بینی

بعد از عمل بینی دیگر هزینه ای وجود ندارد مگر اینکه پزشک هزینه جداگانه برای ویزیت و تعویض چسب دریافت کند.

نکات مهم درمورد بیهوشی حین جراحی

برخی افراد تصور می کنند بی حسی موضعی برای عمل بینی بهتر از بی هوشی عمومی است. اما نتایج تحقیقات نشان داده است این تصور اشتباه است. با توجه به اینکه جراحی بینی جز عمل های کم تهاجم تر نسبت به دیگر جراحی هاست، لذا با دوز کافی بیهوشی می توان یک بی هوشی مطلوب در طی عمل داشت. در بیهوشی کامل بیمار هیچگونه دردی در هنگام عمل احساس نمی کند و با بی حرکت بودن بیمار جراح بیشترین تسلط را بر روی بینی فرد دارد.

بزرگترین نگرانی افراد برای بیهوشی عمومی حالت ناخوشایند بعد از بیهوشی مانند حالت تهوع و استفراغ است. با ترکیب داروهای بیهوشی با داروی تهوع و سرگیجه می توان این نگرانی را به حداقل رساند. اما در بی حسی موضعی  تهوع و استفراغ در طول عمل می تواند سطح فشار خون را بالا برده و موجب کبودی، تورم و خونریزی بیشتر شود.

در مجله جراحان برتر می توانید برترین جراحان بینی را پیدا کنید . ما در ادامه لیستی کامل از بهترین جراحان زیبایی بینی را برای شما عزیزان معرفی نموده  ایم :

معرفی بهترین جراح بینی گوشتی در تهران

معرفی بهترین جراح بینی استخوانی در تهران

معرفی بهترین جراح بینی فانتزی در تهران

معرفی بهترین جراح بینی نیمه فانتزی در تهران

معرفی بهترین جراح بینی ترمیمی در تهران

معرفی بهترین جراح بینی در تهران

برای مشاوره انتخاب بهترین جراح بینی همین الان با ما تماس بگیرید!

افرادی که برای جراحی ترمیمی از بیهوشی عمومی استفاده می کنند و در عمل اول از بی حسی موضعی استفاده کرده اند، بی هوشی را راحت تر و با عوارض کمتر توصیف می کنند. از لحاظ تکنیکی نیز بی هوشی عمومی به دلیل خونریزی کمتر و عدم حرکت بیمار بهترین گزینه است. به همین دلیل جراحان، عموما بیشتر این روش را انتخاب می کنند.

افراد از انجام جراحی بینی هدف های متفاوتی دارند مانند :

 • کوچک کردن بینی
 • درمان انحراف بینی
 • رفع مشکلات ظاهری بینی
 • درمان مشکلات تنفسی

مراحل جراحی بینی

بیماران بعد از گذراندن جلسه مشاوره باید توسط پزشک معاینه شوند ، در این جلسه داخل و خارج بینی بیمار توسط پزشک مورد بررسی قرار می گیرد ، سپس بعد از گفتن انتظارات خود از جراحی بینی ، پزشک به شما می گوید تا چه حد از خواسته های شما قابل انجام است سپس بیمار باید آزمایشات و عکس آتلیه ای را انجام دهد بعد از انجام این مراحل بیمار می تواند اقدام به گرفتن وقت جهت جراحی بینی کند.

هزینه قبل و بعد عمل بینی

انواع روش های جراحی بینی

برای انجام جراحی بینی ، جراح بینی باید بر روی ساختار بینی تغیراتی ایجاد کند بنابراین جراح بینی ، ابتدا باید پوست را بلند کند تا بتواند به ساختمان بینی دسترسی داشته باشد.

بلند کردن پوست بینی به دو روش انجام می شود :

 1. روش باز
 2. روش بسته

روش باز : در این روش جراح بینی ، برای برداشتن پوست بینی ، بر روی پوست ناحیه بین سوراخ های بینی یا کلوملا برش ظریفی ایجاد می کند و سپس جراحی بینی را انجام می دهد.

مزایای روش باز :

 • جراح بینی به دلیل گستردگی برش دید بهتری دارد.
 • در این روش امکان ایجاد تغییرات بیشتر در بینی وجود دارد.

روش بسته : برای انجام جراحی بینی به این روش ، فوق تخصص پلاستیک جهت برداشتن پوست بینی ، بر روی سطح خارجی بینی برش ایجاد نمی کند بلکه همه برش های ایجاد شده در این روش در بخش های داخلی بینی ( داخل لبه حفره های بینی ) ایجاد می شوند.

مزایای روش بسته :

 • بهبودی زودتر حاصل می شود.
 • ورم و کبودی پس از جراحی بینی ، در این روش کمتر می باشد.
 • زخم بخیه در این روش وجود ندارد.
 • مدت زمان جراحی بینی به روش بسته کوتاه تر است.

انتخاب کدام یک از این روش ها برای انجام جراحی بینی بستگی به شرایط بیمار ، وسعت تغییرات ، تشخیص و سلیقه جراح بینی و غیره دارد.

اقدامات قبل از جراحی بینی

 1. بیماران باید به مدت 2 هفته قبل از شروع  جراحی بینی از استعمال دخانیات اجتناب نمایند.
 2. بیمار باید روز قبل از عمل بینی استحمام کند.
 3. بیماران باید در روز عمل بینی ناشتا باشند.
 4. یک ساعت قبل از عمل بینی با یک همراه در کلینیک حضور داشته باشید.
 5. در روز عمل بینی تمام آزمایشات خود را به همراه داشته باشید.
 6. روز قبل از جراحی بینی باید استحمام کنید.
 7. بیمار باید از 2 هفته قبل از شروع عمل بینی از مصرف نوشیدنی های حاوی الکل پرهیز نماید.
 8. آقایان باید در روز قبل از عمل بینی اصلاح کرده باشند.
 9. بهتر است در روز جراحي بینی آرایش نداشته باشید.
 10. در صورتی که بیماران مبتلا به بیماری خاصی اند باید پزشک خود را مطلع کنند.
 11. اگر از داروی خاصی به طور مداوم استفاده می کنید به پزشک خود اطلاع دهید.
 12. به مدت 8 ساعت قبل از شروع  جراحي بینی نباید چیزی بخورید و در روز عمل بینی باید ناشتا باشید.
 13. بیماران در روز جراحي بینی از زیورآلات استفاده نکنند.
 14. تا 2 هفته قبل از عمل بینی از مصرف داروهایی مانند آسپرین و پروفن که باعث انعقاد خون می شود اجتناب نمایید.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

 1. اگر پس از جراحي بینی احساس درد داشتید با اجازه پزشک از مسکن استفاده کنید.
 2. زمان مناسب جهت استحمام را از پزشک خود بپرسید.
 3. داروهای تجویز شده توسط جراح بینی را مرتب استفاده کنید.
 4. به منظور کاهش ورم و کبودی از کمپرس یخ استفاده کنید.
 5. تا چند مدت بیماران باید به صورت طاق باز و به پشت بخوابند.
 6. بهتر است به هنگام خواب دو بالش در زیر سر خود بگذارید.
 7. تا 2 هفته پس از جراح بینی باید از مصرف نوشیدنی های حاوی الکل اجتناب نمایید.
 8. به مدت 2 هفته بعد از عمل بینی باید از استعمال دخانیات خودداری کنید.
 9. تا چند روز سر خود را خم نکنید.
 10. از انجام فعالیت های سنگین تا مدتی خودداری کنید.
 11. از انجام ورزش هایی مانند شنا که باعث فشار آمدن به بینی می شود پرهیز نمایید.
 12. تا 1 هفته در رژیم غذای خود ، غذاهای نرم که نیازی به جویدن ندارند قرار دهید.
 13. از مصرف سدیم خودداری کنید.
 14. از مصرف غذاهای پر ادویه پرهیز کنید.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

انواع بینی

بینی به سه دسته بینی گوشتی ، بینی استخوانی و بینی نیمه غضروفی تقسیم می شود.

بینی گوشتی : بینی گوشتی دارای پوست ضخیم و غضروف ضعیف می باشد ، بینی های گوشتی به دو دسته تقسیم می شوند:

 • دسته اول بینی هایی هستند که پوست آن ها مقدار چربی بسیار زیادی تولید می کند ، نتیجه جراحی این نوع بینی های گوشتی از دسته دیگر موفقیت آمیزتر می باشد.
 • دسته دوم شامل بینی هایی می باشد که ضخامت پوست آن ها به علت وجود چربی نیست بلکه به دلیل مقدار بافت موجود در زیر پوست آن ها است.

بینی استخوانی : از ویژگی بینی های استخوانی می توان به پوست نازک، غضروف محکم و برآمدگی یا قوز اشاره کرد. علت وجود قوز در بینی های استخوانی ممکن است ارثی باشد یا در اثر ضربه به وجود آمده باشد.

بینی نیمه غضروفی : بینی های نیمه غضروفی در بین بینی های گوشتی و استخوانی قرار می گیرند در واقع این بینی ها ترکیبی از بینی های گوشتی و بینی های استخوانی می باشند.

عمل جراحی بینی گوشتی

هدف از انجام عمل بینی گوشتی باریک و کوچک کردن قسمت پایینی بینی و جمع کردن نوک بینی می باشد. در گذشته هنگام انجام جراحي بینی ، جراحان بینی غضروف های بینی را صیقل می دادند ، به این دلیل در آن زمان امکان برگشت پذیری بینی های گوشتی بسیار زیاد بود اما امروزه جراحان بینی ، به هنگام جراحی بینی گوشتی از تکنیک های جدید استفاده می کنند که برگشت پذیری بینی گوشتی را به صفر رسانده است ، آن ها از برداشتن بیش از حد غضروف بینی اجتناب می کنند ، حتی در مواردی اقدام به تقویت و محکم کردن غضروف های بینی نیز می کنند.

جراحی بینی استخوانی

عمل بینی استخوانی نسبت به جراحی بینی گوشتی بسیار راحت تر می باشد و نتیجه بهتری نیز دارد . جراح بینی به هنگام انجام جراحی بینی استخوانی اقدام به رفع قوز بینی، کوچک کردن حفره های بینی و غیره می کند.

در صورتی که پوست بینی استخوانی بسیار نازک باشد جراحی بینی را بسیار سخت می کند زیرا پوست نازک کوچکترین مشکل را نشان می دهد.

عوارض جراحی بینی

جراحی بینی ، جزء جراحی های زیبایی بی خطر است و عوارض خاصی ندارد ، ممکن است بیمار پس از جراحی دچار ورم و کبودی شود که با گذشت مدتی از بین می روند اما اگر جراحی بینی توسط فردی غیر متخصص انجام شود ممکن عوارض بسیاری مانند مشکلات تنفسی ، نامتقارنی سوراخ های بینی ، عفونت ، کج شدن فرم ظاهری بینی و غیره برای بیمار به وجود آید.

جراحی بینی گوشتی با لیزر

امروزه در همه جا صحبت از انجام عمل زیبایی بینی بدون جراحی ، است ؛ احتمالا شما نیز صحبت های بسیاری را در این باره شنیده اید ؛ به همین دلیل تصمیم گرفتیم ، توضیح کوتاهی درباره جراحی بینی با لیزر بدهیم.با توجه به پیشرفت علم پزشکی ، لیزر کاربرد وسیعی در زمینه تغییرات پوستی دارد ، با توجه به این موضوع باید بگوییم تنها کاربرد لیزر در جراحی بینی ، از بین بردن زخم های ناشی از برش های جراحی بینی می باشد و نمی توان جراحی بینی را به وسیله آن انجام داد ؛ تمام مطالب و سخنانی که شما در این باره می شنوید ، تنها جهت جلب توجه بوده و جنبه تبلیغاتی دارد.عمل بینی گوشتی فانتزی

بینی گوشتی ، نیز همانند دیگر انواع بینی ، ویژگی های مخصوص به خود را دارد که عبارت اند از :

پوست ضخیم و غضروف ضعیف.

وجود پوست ضخیم در بینی های گوشتی ، دو دلیل دارد :

 1. وجود بافت زیاد
 2. وجود غدد چربی

افرادی که پوست ضخیم بینی آن ها به علت وجود غدد چربی می باشد ، نتیجه بهتری نسبت به افرادی که پوست ضخیم بینی شان به دلیل بافت زیاد است دریافت می کنند.

با توجه بهویژگی های بینی گوشتی ، جراحان بینی قادر به ایجاد تغییرات گسترده در آن ها نیستند ؛ لازم به ذکر است برای انجام جراحی بینی فانتزی یا عروسکی ، نیاز به ایجاد تغییرات بسیاری در بینی می باشد ؛ از این رو ، افرادی که بینی گوشتی دارند ، بهتر است جراحی بینی طبیعی انجام دهند.

نکته بسیار مهم در جراحی بینی گوشتی ، برگشت پذیری آن ها می باشد که باعث نگرانی بسیاری از بیماران می شود ؛ در این باره باید بگوییم که جای هیچ نگرانی وجود ندارد ؛ زیرا ، امروزه جراحان بینی از تکینک های جدید و استاندارد برای انجام جراحی بینی استفاده می کنند که برگشت پذیری آن ها را به حداقل رسانده است.

جراحی بینی گوشتی استخوانی

یکی دیگر از انواع بینی ، بینی نیمه غضروفی می باشد ؛ این نوع بینی ها ترکیبی از بینی های گوشتی و استخوانی هستند و ویژگی های هر دو بینی را دارند.

 

جراحی بینی گوشتی با لیزر

 

عوارض عمل بینی گوشتی چیست ؟

هدف از جراحی زیبایی بینی ، تنها کوچک کردن بینی نمی باشد ؛ بلکه این جراحی زیبایی صورت ، با هدف برقراری تناسب میان بینی و دیگر اجزای صورت ، همراه با حفظ عملکرد طبیعی بینی انجام می گیرد ؛ حال در صورتی که جراحی زیبایی بینی ، توسط جراح ماهر و با تجربه انجام نشود ؛ امکان به خطر افتادن عملکرد اصلی بینی و ایجاد نقایص در فرم ظاهری بینی ، وجود دارد ؛ که در ذیل به برخی از آن ها ، اشاره شده است :

 • بروز مشکلات تنفسی
 • کاهش حس بویایی
 • احساس درد شدید
 • خونریزی
 • سوراخ شدن حفره های بینی
 • عفونت
 • نامتقارنی
 • تغییر رنگ پوست بینی
 • بی حسی
 • و از این قبیل موارد

در برخی از مواقع ، افراد نیاز به جراحی بینی ترمیمی نیز پیدا خواهند کرد.

به همین علت است که همواره ، به افراد زیباجو خواستار عمل بینی ، توصیه به دقت در انتخاب جراح بینی ، می شود. لازم به ذکر است ، علاوه بر جراح بینی ، رعایت نکات و توصیه های ایشان نیز از عواملی است که تاثیر به سزایی در جلوگیری از بروز عوارض عمل بینی ناشی از عمل جراحی بینی و دریافت نتایج مطلوب از آن دارد ؛ بنابراین ، در رعایت این نکته به هیچ عنوان سهل انگاری نکنید.

آیا نتیجه عمل زیبایی بینی گوشتی ، برگشت پذیر است ؟

در گذشته ، با توجه به برخورداری بینی های گوشتی از غضروف های ضعیف و مواردی ؛ از جمله جاذبه زمین و پوست ، نوک بینی به سمت پایین متمایل شده و شاهد برگشت بینی های گوشتی بودیم ؛ اما در حال حاضر ، با استفاده از تکنیک های نوین و استاندارد در جراحی زیبایی بینی ؛ از جمله تقویت غضروفی ، دیگر شاهد بروز این مسئله نخواهیم بود ؛ بنابراین ، به هیچ عنوان در این باره نگران نبوده با خیال آسوده اقدام به انجام عمل زیبایی بینی نمایید.

کلام آخر

با تشکر از شما همراهان گرامی که ما را تا انتهای مقاله هزینه جراحی بینی گوشتی در سعادت آباد  همراهی کردید. در صورت داشتن نظر یا پیشنهاد می توانید آن را با ما به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *